Softnews

Названо причини, чому українці масово відмовляються від паперових грошей

Статистика говорить однозначно – жителі нашої країни все рідше користуються готівкою, віддаючи перевагу над ними електронним грошам. За даними Національного банку, частка безготівкових грошових операцій в 2020 році склала близько 70% – це абсолютний рекорд за всю історію спостережень. З чим пов’язаний такий різкий стрибок, і чому українці масово відмовляються від паперових грошей? Розглянемо головні аргументи проти готівки.

Коронавірус

Сьогодні складно знайти сферу, на яку епідемія коронавірусу не мала б жодного впливу. Грошові операції тут не стали винятком. Адже що таке готівку в розпал пандемії – це купюри і монети, які постійно переходять з рук в руки і дуже швидко стають переносниками інфекції. Інша справа картка або смартфон – їх при оплаті не потрібно торкатися нікому, крім власника. Ризик заразитися зменшується, і для багатьох це досить важливо.

Розвиток онлайн-банкінгу

Сильно вплинув на відмову населення від готівки розвиток онлайн-банкінгу. Зараз майже кожна популярна фінансова організація підключена до системи швидких платежів.

Можливість розрахунку безготівково з’явилася навіть в найбільш скромних забігайлівках і дрібних магазинчиках. Все, починаючи від доставки і закінчуючи громадським транспортом, можна оплатити картою або через NFC. І не тільки в столиці, але і в регіонах. Спробувавши один раз, до готівки багато українців вважають за краще не повертатися.

NFC

Поширення пристроїв з NFC

Майже кожен сучасний смартфон обладнаний системою NFC, вона є навіть в смарт-годинах та інших електронних гаджетах. Всі карти, включаючи банківські та дисконтні, прив’язуються до одного пристрою, тому потреба носити з собою пластик і готівку відпадає, адже гаджет завжди в кишені або на руці.

Кешбек

Банківські карти багатьох банків мають таку приємну додаткову фішку, як кешбек. Ви оплачуєте покупки карткою, а частина витрат в кінці місяця повертається вам на рахунок. Зазвичай це невелика сума в 1-1,5%, але на окремі категорії товарів і послуг вона може досягати великих значень. Якщо правильно підібрати карту і розраховуватися нею скрізь, то можна непогано заощаджувати. А ось витрати через готівку точно ніхто не компенсує.

Немає потреби возитися з дріб’язком

Врешті, готівка – це просто довго. Перш ніж розплатитися, її потрібно порахувати самому, потім почекати, поки те ж саме зробить продавець. Дочекатися решти, перевірити, чи видали її вам правильно. Можливо, в процесі доведеться ще й шукати дріб’язок, затримуючи чергу і дратуючи людей. Інша справа безготівковий розрахунок – торкнувся картою чи гаджетом і вільний. Та й зайві монети в кишені не дзеленчать.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button