Статті

Банки “розводять” українців на страховку по кредиту, але вона не обов’язкова

Типова ситуація: ви приходите в банк за кредитом, без особливих проблем отримуєте схвалення. Але, коли справа доходить до підписання паперів, помічаєте, що вам намагаються підсунути ще й страховку. Вона, звичайно ж, коштує грошей, а на всі обурення співробітник банку впевнено відповідає, що без страховки вони нікому позик не видають.


Чи правий він, і чи потрібно оформляти обов’язкову страховку, щоб взяти кредит в банку?

Добровільно-примусове страхування

Банк не був би банком, якби не намагався робити гроші на всьому підряд. А страхування клієнтів, звичайно, далеко не найбільша частина доходів, але все одно істотна. Скромні, за мірками банку, суми компенсуються масовістю – на страхування намагаються підбити всіх підряд і не без успіху.

У співробітників фінансової організації в цій справі особиста фінансова зацікавленість, вони отримують премії або навіть відсоток від оформлених страховок. Коли співробітник банку зустрічає людину, яка прийшла за кредитом, то бачить в ній ще й можливість заробити самому. Так народжуються байки про обов’язкову страховку, без якої ну ніяк не можна.

На ділі ж все це пряма і нахабна брехня. Будь-яка страховка, за декількома винятками, – це справа суто добровільна, і відмова від її оформлення не повинна перешкоджати отримати послугу, за якою ви прийшли спочатку.

Закон про захист прав споживачів говорить чітко: не можна ставити одну платну послугу в залежність від покупки іншої.

Тому від будь-якого додаткового страхування ви можете відмовитися. Однак є невеликий нюанс. У договорах часто присутній пункт, який говорить, що при відмові від страхування клієнтові доведеться платити трохи більше відсоток по кредиту. Так що варто пригальмувати і оцінити, а наскільки вигідним буде відмова від страхування і чи буде взагалі?

Чи можна анулювати діючу страховку?

Так вже вийшло, що співробітник банку був досить переконливим, і на страхування ви підписалися. А потім подумали ще й вирішили, що все-таки даремно. Чи можна анулювати діючу страховку? І відповідь – так, можна, але тільки в певний термін. Він називається «періодом охолодження» і дорівнює 14-і дням з моменту укладення договору.

В цей термін всі гроші, що ви заплатили за страховку, можна повернути. Хіба що віднімуть невелику суму за дні, вже покриті страховкою. Звідси можна почерпнути невеликий лайфхак, до якого вдаються досвідчені позичальники: погоджуємося на страховку, отримуючи більш приємні умови по кредиту, а потім відмовляємося від неї. Умови договору для вас не зміняться.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

В інтернеті з’явилися рендери української версії Samsung Galaxy A72

В минуле

Вийшов смартфон-монстр Samsung з величезною батареєю за невисокою ціною

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle