Названо п’ять типів додатків, які “вбивають” смартфон

Зараз на головній

Не всі програми однаково корисні. Особливо це стосується недорогих смартфонів, які користувачі намагаються “розганяти” за допомогою різноманітних інструментів. Робити цього не потрібно – краще видалити такі додатки, а разом з ними – і деякі ще.


Ось п’ять типів додатків, які “вбивають” продуктивність смартфона.

1. Соціальні мережі, особливо Facebook.

Якщо вам не потрібні повідомлення про кожний лайк і коментар, від них можна і потрібно відмовитися. Вони споживають багато оперативної пам’яті (і займають чимало місця в основному сховищі), дуже активні в фоновому режимі, вимагають безлічі дозволів і охоче “їдять” мобільний трафік.

Замість них можна використовувати мобільні версії цих же соцмереж.

2. Додатки для “економії” оперативної пам’яті.

Насправді, вони самі сидять в оперативній пам’яті, систематично викидаючи звідти фонові програми. При цьому вони витрачають заряд батареї навіть в режимі очікування, а видалення фонових додатків не усуває проблему – на їх повторний запуск потрібно набагато більше енергії, ніж на підтримку в неактивному стані.

3. Будь-які додатки для “очищення” пам’яті.

Вони майже завжди показують рекламу (найчастіше анімовану), витрачаючи мобільні дані, і створюють додаткове навантаження на акумулятор.

Все, що вміють такі додатки, можна робити вручну. Потрібно лише зайти в “Настройки – Сховище – Дані” і натиснути кнопку видалення кеш даних. В налаштуваннях кожної програми окремо можна видалити створений нею кеш.

4. Додатки для “економії” заряду батареї.

Їх творці обіцяють чудеса, але чудес не буває – щоб бути ефективними, такі додатки повинні мати root-доступ і взяти під контроль роботу всієї системи. У кращому випадку вони попередять про надмірну витрату заряду акумулятора, не забувши при цьому покористуватися його ресурсами. Реально ж зберегти заряд допомагає режим Adaptive Battery, який є майже у всіх свіжих версіях Android.

5. Додатки від виробника.

Деякі з них дійсно не несуть ніякого корисного навантаження – це можуть бути, наприклад, встановлені додатки для бронювання готелів, якісь ігри, не дуже зручні офісні інструменти. У кращому випадку вони просто займають місце, в гіршому – користуються ресурсами смартфона і знижують заряд акумулятора.

Видалити їх часто не можна, але можна “деактивувати”. Це означає, що програма не буде знову запускатися при перезапуску смартфона і зникне зі списку. Найменше таких додатків на пристроях з чистим Android на борту – це Google Pixel, Motorola, Nokia, OnePlus, деякі моделі Xiaomi.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,783Фанитак
503Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей