Softnews

В Україні взялися за російські сервіси: що буде з користувачами

Обговорення

У нашій країні, здається, вирішили всерйоз взятися за боротьбу з російськими сервісами. Незважаючи на те, що ті ж Вконтакті та Однокласники давно заблоковані, українці, як і раніше, їх відвідують. Рада нацбезпеки і оборони давно поклала зобов’язання з підтримки санкцій на СБУ, однак аж до недавнього часу та не надто активно боролася з використанням російських сервісів, обмежуючись лише їх блокуванням, яке легко обходиться за допомогою VPN. Проте, зараз, здається, вирішили ставити на облік в поліцію тих українців, що продовжують користуватися російськими сервісами. Чого ж варто побоюватися?


Чи будуть карати «несвідомих» користувачів?

Санкції проти користувачів, які продовжують сидіти «вконтакті», нібито є необхідною частиною «стратегії кіберзахисту». Проте, російська і сепаратистська пропаганда ведеться не тільки ВК, а й на світових майданчиках, наприклад, на тому ж YouTube або у Facebook, де за бажанням можна знайти величезну кількість українофобного контенту. У той же час ВК багато ресурсів, які опозиційно налаштовані проти агресивної політики Кремля і підтримують Україну, так що важливість боротьби саме з ВК вкрай сумнівна, про що неодноразово говорили незалежні експерти.

Кіберполіція, всупереч чуткам, не збирається ставити на облік українців, що користуються російськими програмами. Вказується, що користувачі порушують закон, який забороняє використання «російського контенту», однак, знову ж таки, далеко не весь контент в відповідних соціальних мережах є російським, а той, що є ним, часто не має ніякого відношення до політики.

Питання про постановку українців на облік входить в національну стратегію кібербезпеки, яку розглядатимуть протягом півроку. Проте, далеко не факт, що цей пункт буде прийнятий. Навіть якщо це так і буде – не зовсім зрозуміло, яким чином держава повинна ставити на облік «несвідомих» українців, і які наслідки для громадян це може мати. В першу чергу, необхідно вирішити питання з VPN: навіть тих, хто користується «безкоштовними» серверами, відстежити досить складно. Потім правоохоронці мают зайнятися довгою і нудною роботою по перебору мільйонів облікових записів, коли-небудь створених українцями. Швидше за все, займатися цим ніхто не буде. Відзначимо, що вже тоді, коли російські сервіси тільки були заблоковані, українцям, які ними користуються, теж погрожували попаданням в список «Миротворця» та іншими карами.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Зірочка на екрані смартфона – що вона означає і навіщо потрібна?

В минуле

В Украине взялись за российские сервисы: что будет с пользователями

В майбутнє

Також буде цікаво