Hardnews

В Україні вирішили впроваджувати 5G вже на законодавчому рівні

Обговорення

У середу відбулося чергове засідання Кабміну. Його найцікавіший для нас підсумок – то, що тепер 5G впроваджуватимуть вже на законодавчому рівні. Так, було затверджено цілий план заходів, які повинні сприяти підвищенню якості зв’язку в нашій країні.


Нові законодавчі ініціативи

До відповідного розпорядження Кабінету міністрів додавалася, як і завжди в таких випадках, супровідна записка. У ній сказано, що прийняття даного акта дозволить запровадити європейські стандарти якості зв’язку, особливо в тому, що стосується підходів до інформування користувачів щодо якості послуг, телеком-послуг. До даних послуг, крім мобільного інтернету, також відносяться зв’язок і СМС-повідомлення. На цьому наголосив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, в своєму виступі. Він же вказав, що прийняття даних норм дозволить ефективно впровадити в нашій країні технології мереж п’ятого покоління (5G).

Крім цього, також планується запровадити європейські стандарти в сфері телеком-послуг. Крайні терміни – до кінця 2021 року в тому, що стосується 3G \ 4G, і до кінця першого кварталу 2022 – у тому, що стосується мереж п’ятого покоління. Нарешті, користувачі зможуть в режимі онлайн отримувати інформацію про те, на які території поширюється надання операторами послуг мобільного зв’язку.

Як ми писали раніше, влада вирішила переконати українців у нешкідливості 5G. Національна комісія з інформатизації розглядає проблему впевненості українців у зв’язку між коронавірусом і мережами останнього покоління досить серйозно, і саме тому відкриває на своєму сайті спеціальний розділ, присвячений розвінчанню міфів про мережах п’ятого покоління. У ньому міститиметься наукова інформація, основними джерелами її будуть такі організації, як ITU (Міжнародний союз електрозв’язку), і держорганізації-регулятори в країнах Європейського Союзу (аналоги нашої НКРЗІ). Запрошує НКРЗІ до співпраці і всіх зацікавлених і небайдужих громадян, які повинні допомогти розвінчати шкідливі міфи, що виникли в умах наших співгромадян. Особливо раді будуть експертам в галузі радіозв’язку, інтернету і, звичайно, медицини.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

“Дія” получит то, о чем давно просили все украинцы

В минуле

В Украине решили внедрять 5G уже на законодательном уровне

В майбутнє

Також буде цікаво