Hardnews

В Україні масово подорожчає домашній інтернет

Обговорення

В нашій країні підвищилася ціна на опори для обленерго, що може привести до подорожчання всіх пов’язаних з цим послуг, і в тому числі – домашнього інтернету. Що ж до цього призвело, і що робити пересічним українцям?


У чому причина подорожчання?

Інтернет-кабелі провайдери розміщують на електроопорах. Розмір орендної плати за них прив’язаний до мінімалки, як про це сказано в законі України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж». Оскільки мінімалка в нашій країні піднімається, то, отже, підвищуватися буде і вартість оренди, а значить, вартість інтернету для провайдерів. Раніше орендна плата підвищувалася раз на рік, але як часто вартість буде підвищуватися зараз – невідомо. Зрозуміло лише, що в першу чергу подорожчання торкнеться абонентів з сільських місцевостей, тому що там потрібно тягнути набагато більше кабелів, щоб забезпечити інтернетом ту ж кількість населення, що і в містах.

Поки що не зовсім зрозуміло, наскільки саме зросте ціна послуг. Очікується, що приблизно на десять відсотків. При цьому жителям багатоповерхівок поки що побоюватися не варто, але, швидше за все, ціни рано чи пізно виростуть і у них.

Також слід зазначити, що провайдери регулярно розглядають альтернативи опорам. Найпростіша з них – це прокладка кабелів під землею. Однак в підсумку це вийде набагато дорожчим для тих же сіл і приватного сектора – ніхто не буде перекопувати цілу вулицю, щоб провести інтернет одній людині. У місті взаємозв’язку між вартістю оренди опор і вартістю інтернету і телебачення немає, тому що однієї опори досить, щоб дати доступ в Мережу декільком багатоквартирним будинкам. При цьому в сільських регіонах такий взаємозв’язок існує, як і в приватному секторі великих міст. Інфраструктура активно розвивається, тільки в першому півріччі для підключення сіл до інтернету було прокладено понад три тисячі оптоволоконних кабелів. Тому і ціни відповідно масштабуються.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Стала відома ціна нової версії GTA для PlayStation 5

В минуле

В Украине массово подорожает домашний интернет

В майбутнє

Також буде цікаво