Hardnews

Закручують гайки: мобільний зв’язок в Україні перестане бути анонімним

Обговорення

Нещодавно група з тринадцяти нардепів від фракцій «Слуга народу», «За майбутнє» та «Довіра» внесла законопроект, який передбачає «закручування гайок». Якщо його приймуть, зв’язок в нашій країні перестане бути анонімним: операторів зобов’яжуть за власний рахунок встановлювати спеціальне обладнання, за допомогою якого поліція може в будь-який момент отримати доступ до будь-якої інформації про абонентів і їхні послуги, а також про те, куди вони передають дані.


Чого вимагає новий законопроект?

Крім усього іншого, законопроект також вводить в КПК новий вид доказів – електронні. До них відносяться будь-які комп’ютерні файли та інші метадані – словом, будь-яка інформація в електронній формі. Законопроект вимагає, щоб всі її види визнавалися судом в якості електронних доказів. Вони повинні зберігатися протягом всього терміну судового провадження, але копії можуть бути видані за клопотанням власника електронного доказу.

У прокурора і слідчого з’явиться право встановлювати місцезнаходження будь-якого підозрюваного на підставі аналізу метаданих. Необхідну апаратуру оператори встановлять за свій власний рахунок, що, як побоюються експерти, може призвести до подорожчання тарифних планів. Нарешті, законопроект вводить процедуру спецконфіскаціі будь-яких віртуальних активів, які, як передбачається, могли були бути предметом кримінального злочину або ж іншого суспільно небезпечного діяння.

Як підкреслюється в пояснювальній записці до законопроекту, спеціальна конфіскація ніяк не охоплює віртуальні активи, незважаючи на те, що легалізація (кажучи простими словами, відмивання) брудних грошей проводиться через віртуальні ринки, які не регулюються законом – наприклад, через криптовалюти. Як повідомляють недавні дослідження фахівців Міжнародного валютного фонду, на які послалися народні депутати, у всьому світі різні віртуальні ринки, які не регулюються законом, дозволяють відмивати щорічно від 2,17 до 3,61 трильйонів доларів.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

lifecell навсегда закрыл популярную услугу

В минуле

Закручивают гайки: мобильная связь в Украине перестанет быть анонимной

В майбутнє

Також буде цікаво