Бізнес та акції

За доходами українців стежать через додаток Приват24

Обговорення

ПриватБанк останнім часом сильно зіпсувався – це відзначають багато людей. Все почалося вже досить давно, з моменту націоналізації банку, але за останній місяць справи чомусь сильно погіршилися. Наприклад, у багатьох виникає відчуття, що за їх доходами стежать через Приват24. Що ж конкретно відбувається, і як із цим боротися? Давайте розбиратися.


Проблеми з ПриватБанком та шляхи їх вирішення

Проблем виникає багато, наприклад, дивні невмотивовані відмови в обслуговуванні або блокування карток. Але моніторинг грошей, що надходять на карту – це, напевно, найбільш кричуща проблема з них. ПриватБанк таким чином нібито бореться з «сірими» і «чорними зарплатами», а також із відмиванням брудних грошей – але страждають законослухняні громадяни. Особливо часто страждають трейдери, які, наприклад, виводять гроші з криптовалютних бірж. Або рантьє, що здають будинки в оренду. Те й інше – абсолютно легальна діяльність, якщо не сказати «професія», але низова ланка банківських співробітників так не вважає. Здався переказ «підозрілим» – рахунок заблоковано. Все.

Найприкріше при цьому, що люди, які дійсно займаються відмиванням грошей або практикують шахрайську діяльність, майже ніколи не користуються банківськими картами, оформленими на реальних осіб. Тобто майже всі постраждалі – законослухняні громадяни, а злочинці при цьому продовжують свої махінації. Ну і, нарешті, як щодо презумпції невинуватості? У ПриватБанку про це поняття хоч щось чули? Судячи з усього, ні. Як і про те, що моніторинг фінансових коштів громадян без дозволу на те правоохоронних органів – це взагалі-то порушення їхніх прав і свобод.

Що ж робити, якщо ваш рахунок раптово заблокували? Експерти радять скаржитися державі – в НБУ. Розгляд може зайняти більше місяця, що, звичайно, дуже довго, і незрозуміло, на які гроші ви повинні весь цей час жити – але зате держава покарає недобросовісних банкірів. Так, в це складно повірити, але сьогодні регулятор дійсно працює – він отримав вказівку зачистити ринок нашої країни від недобросовісних банківських організацій. Штрафів від держрегулятора в банках дійсно бояться, так що вони не стануть відмовлятися і утримувати у себе ваші гроші.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

OnePlus 8T і OnePlus 8T Pro: дата виходу, характеристики і ціна в Україні

В минуле

За доходами украинцев следят через приложение Приват24

В майбутнє

Також буде цікаво