Статті

8 хитрощів: як українців обманють при покупці смартфонів

Обговорення
смартфон-заборона

Співробітники українських салонів зв’язку частенько обманюють своїх клієнтів, але робиться це настільки віртуозно, що не підкопатися. Розглянемо основні схеми махінацій, які використовуються в салонах. Знаючи всі ці хитрощі, можна купити мобільний пристрій або аксесуари навіть дешевше, ніж вказано на цінниках.


1. Неправильні цінники

Це, мабуть, найпоширеніший прийом. Припустимо, на вітрині стоїть цінник на 999 гривень, а насправді в системі ціна товару трохи нижче. Після покупки такого товару на залишок коштів продавці пробивають стартові пакети або інші аксесуари, які потім успішно продають іншим покупцям. Гроші в цьому випадку йдуть собі в кишеню, замість чека в цьому випадку вдається товарна накладна.

Смартфони

2. Додаткові послуги

Деякі послуги, наприклад, наклейку захисного скла або настройку телефону пропонується провести не через касу, а сплативши суму продавцеві. Можна здогадатися, що гроші в цьому випадку теж йдуть йому в кишеню. Правда тут виграють обидві сторони, так як додаткову послугу покупець найчастіше отримує дешевше, ніж при офіційному оформленні.

3. Продаж пристроїв б / у як нових

Недобросовісні співробітники салонів можуть брати «в оренду» мобільні пристрої на складі і користуватися ними необмежений час. Після цього смартфони благополучно повертаються і продаються під виглядом нових.

Смартфон в руках

4. Нав’язування непотрібного товару при покупці в розстрочку

Продавцю вигідно продати не тільки смартфон, але і аксесуари до нього, так в цьому випадку показники вище. Оплату беруть готівкою, але потім пробивають другий чек, де пробивають все, що потрібно продати. Але в основному суму в чеку просто збільшують на деяку суму. Якщо клієнт починає обурюватися, то йому кажуть, що банк може не схвалити кредит.

5. Зміна тарифу

Якщо абонент приходить тільки проконсультуватися, то може бути перевірений тариф і активований дорожчий. Співробітникові за це капає не більш 100 гривень на місяць, але в цілому компанія залишалася в великому плюсі.

6. Установка непотрібних програм

Деякі компанії навіть проводять для своїх співробітників своєрідні конкурси. Перемагає той, хто продає за місяць найбільше продукції. В якості призу може бути дорогий гаджет або путівка, що тільки стимулює учасників. Крім того, преміювати можуть і того, хто встановити найбільше певних програм на смартфони клієнтів. У гонитві за планом співробітники під різними приводами брали у клієнтів смартфони і встановлювали на них абсолютно непотрібні програми, часто видаляючи з гаджетів потрібні людині додатки, щоб звільнити пам’ять.

Смартфон

7. Продаж персональних даних

Недобросовісні співробітники можуть робити деталізацію дзвінків клієнтів і передавати цю інформацію за гроші третім особам. Також повністю може зливатися база абонентів різним компаніям.

8. Повернення грошей за платні підписки

До 2018 року одна з компаній повертала списані гроші, якщо від клієнта надходили скарги на платні підписки. Деякі торговці цим вміло користувалися. Вони перевіряли, чи є у відвідувачів, які прийшли поповнити мобільний рахунок, платні послуги. При їх наявності брали принесені гривні собі і оформляли заявку на повернення коштів за платні підписки. На ділі виходило, що співробітник забирав гроші клієнта, а тому їх вже повертала компанія.

Як уникнути обману при купівлі мобільного пристрою

Колишні співробітники салонів мобільного зв’язку дають свої рекомендації щодо того, як зробити покупку в салоні і уникнути обману.

  1. Треба сміливо відмовлятися від усіх додаткових послуг, які нав’язують працівники салонів зв’язку.
  2. Куплений смартфон можна здати по гарантії в будь-який салон зв’язку цієї ж мережі. Не обов’язково їхати в інше місто, де він був куплений. Такі умови додаткової гарантії – це розвод чистої води.
  3. Після покупки варто уважно вивчити чек, можливо, туди вписаний товар або послуга, які ви в очі не бачили.
  4. Слід відмовитися від будь-яких розстрочок і кредитів. Але якщо вони необхідні, то всі умови обумовлюють перед покупкою гаджета.
  5. Варто уважно вибирати тарифний план, в цьому випадку краще не розраховувати на підказки співробітника салону, а попередньо почитати відгуки в мережі.
  6. Якщо продавець не видав чек, то варто вимагати його. У чеку ви можете подивитися, чи відповідає ціна на ціннику і в системі. Крім того, без чека гарантія вам не світить.

Після прочитання цієї інформації, багато хто може подумати, що продавці – це жадібні і безсовісні люди. Але найчастіше вони просто підневільні люди, які виконують план за всяку ціну. Варто також розуміти, що такі схеми обману поширені не у всіх салонах зв’язку.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Європейські смартфони Redmi Note 9 оновилися до MIUI 12

В минуле

Популярний iPhone різко просів в ціні в Україні

В майбутнє

Також буде цікаво