Hardnews

Вчені перевірили шкоду випромінювання 4G і 5G

5G

Вчені перевірили шкоду випромінювання 4G і 5G на організмі риб, а точніше ембріонів даніо-реріо. Як виявилося, випромінювання істотно не впливає на рівень смертності та інші фактори.


Про роботу вчених коротко розповідає Naked Science. Дослідники з Університету Орегона помістили в камеру, побудовану з клітки Фарадея, ікру акваріумних рибок. До камери приєднали антену і передавач. Він випромінював радіохвилі частотою 3,5 ГГц, яка використовується для роботи технологій 4G і 5G. Вчені також стежили за за температурою і рівнем води в акваріумі.

даніо-реріо

Через п’ять годин після запліднення ікринки піддавали дії хвиль. Тривало воно 42 години. Після цього ікринки уважно вивчали. Суттєвого впливу на смертність і морфологію випромінювання не зробило. Радіохвилі також не вплинули на здатність зразків реагувати на світло. Однак вчені виявили помірне гальмування реакції переляку – це говорить про сенсомоторних порушеннях. Як це відіб’ється на дорослих риб, поки неясно.

Треба відзначити, що вчені використовували штучно завищений рівень сигналу. Бездротовий вплив було приблизно в 200 разів більше, ніж той, який людина отримує через мобільний телефон.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Названо 13 смартфонів, на які вже можна встановити Android 11

В минуле

В Україні перестали працювати Viber, Приват24 і Монобанк

В майбутнє

Також буде цікаво