Softnews

Новий мобільний додаток покаже хворих на коронавірус поблизу

Надзвичайна ситуація в усьому світі, викликана епідемією коронавірусу, змусила працювати в спільному проекті навіть таких непримиренних конкурентів, як Apple і Google. Вони спільно розробили систему, яка допоможе відслідковувати поширення інфекції і потенційних хворих. Спочатку очікується, що вона буде працювати як окремий додаток, а пізніше планується повністю інтегрувати її в будь які смартфони, що працюють на Android і iOS, на системному рівні. Використовуватися буде технологія Bluetooth, яка в сучасних смартфонах, як відомо, доступна за замовчуванням.


Програма для самоізоляції і карантину

Принцип роботи програми дуже простий. Телефони людей, які знаходяться поруч один з одним протягом певного часу, будуть обмінюватися спеціальними ідентифікаторами за допомогою технології Bluetooth. Ці ідентифікатори унікальні і змінюються кожні п’ятнадцять хвилин в автоматичному режимі.

Припустимо, в подальшому один з вищезазначених користувачів виявляється хворим COVID-19. Органи охорони здоров’я передають інформацію про нього в додаток. Сервер автоматично обробляє ідентифікатори пацієнта протягом останніх двох тижнів. Таким чином система обчислює людей, які контактували з інфікованим. Оповіщення про можливе захворювання китайським коронавірусом приходить на телефони всіх людей, які обмінювалися з ним унікальними ідентифікаторами. Ці люди отримують інформацію про те, як їм поступати в подальшому. Зауважимо, що передача інформації хворою людиною – процедура суто добровільна, тобто вона розрахована на її свідомість і щире бажання не тільки одужати самому, але і заодно зупинити поширення інфекції в усьому світі.

[adsforwp id=”10622″]

На даний момент ведеться розробка як окремого додатка, так і вбудованої функції для операційних систем iOS і Android. Як буде виглядати ця опція в результаті, поки що не зовсім зрозуміло. Ми просто висловлюємо свою надію, що контроль дійсно буде добровільним і не буде використовуватися для цілей, відмінних від боротьби з поширенням пандемії.

Не тільки компанії, але і держави ведуть розробку додатків, які спрямовані на обмеження поширення коронавіруса. Такі програми розробляються у Франції, Німеччині та Швейцарії. У нашій країні, як ми писали раніше, за дотриманням рівня самоізоляції дозволяє стежити оператор мобільного зв’язку Київстар.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button