Статті

Кінець епохи: чому в Україні фактично зникли mp3-плеєри

А ви помітили, що mp3-плеєри стали рідкістю – зараз є в продажу невелика кількість моделей і вибір невеликий. Але ж колись у “нульові” і наступні роки багато хто використовував такий девайс. Так чому ж такі гаджети вийшли з моди?

Першим портативним гаджетом, який дозволяв слухати музику, був звичайний касетний плеєр, який працював від батарейок. У кого були акумулятори – тому пощастило більше, в 90-ті багато українців економили заряд батареї та перемотували аудіокасету вручну за допомогою олівця. Найдешевші моделі не мали нічого, крім регулювання гучності, “плей-паузи” і перемотування. Зустрічалися моделі, які вміли перемотувати касету тільки в один бік.

У деякі моделі додавали FM-радіо і навіть РК-дисплей – такі пристрої були дорогими. Бували навіть аудіоплеєри, що “пишуть”, які мали можливість запису з вбудованого або зовнішнього мікрофона. Велика частина моделей навіть мала вбудований динамік.

Після того як аудіокасети стали морально застарівати, з’явилися CD-плеєри. Тільки ось їхня епоха була ще коротшою – компакт-диск коштує набагато дорожче за касету, і з ним потрібно бути гранично акуратним: можна випадково пошкодити улюблений диск і залишитися без музики.

І тільки після епохи CD-плеєрів з’явилися mp3-плеєри – найрізноманітніших форм і розмірів. Перші mp3-плеєри не мали можливості встановлення карти пам’яті – меломани задовольнялися вбудованою пам’яттю, обсяг якої був дуже малий. Трохи пізніше з’явилися гаджети вже з картою пам’яті, ну а потім все – епоха минула.

Чому ж подібний гаджет вийшов із моди?

Ну, по-перше, з’явилися смартфони. Які й замінили mp3-плеєри – не будеш же носити з собою два пристрої. По-друге, велика частина людей взагалі не завантажує музику безпосередньо на девайс, а слухає за допомогою різних сервісів через інтернет.

У людей з’явилася різноманітність – замість того, щоб слухати кілька виконавців, можна слухати будь-яку музику. Можна вибрати потрібного виконавця, а можна скористатися різними добірками. Та й так зване “альбомне мислення” у людей уже в минулому – зараз багато музикантів і гуртів уже не випускають свою творчість альбомами, а тільки синглами.

Але не завжди смартфон може дати високу якість звуку, як і mp3-плеєр. Тому існують спеціальні плеєри, які підтримують відтворення музики з нестисненого формату (наприклад, FLAC). Не секрет, що формат mp3 хороший своїми малими об’ємами, але за якістю він поступається форматам, які записані без стиснення.

Купуючи сучасний портативний mp3-плеєр з підтримкою відтворення в нестиснутих форматах разом з хорошими навушниками, можна слухати музику в найкращій якості – так часто роблять справжні меломани.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button