Бізнес та акції

Яку мотокосу обрати?

Мотокоси (тримери) – садові інструменти, призначені для скошування трави, чагарників та іншої рослинності. Вони широко використовуються як у побуті, так і в професійних цілях. Перед тим, як купити мотокосу, слід ознайомитися з асортиментом, характеристиками та почитати відгуки покупців.

Мотокоса: як вибрати та які бувають?

Основні види:

  • електричні. Плюси: легкі й тихі, не потребують обслуговування двигуна, екологічно чисті, доступна вартість. Мінуси: обмежена потужність та мобільність через залежність від розетки, підходять для невеликих ділянок;
  • бензинові. Плюси: потужні та мобільні, підходять для великих ділянок та складної рослинності. Мінуси: галасливі, потребують обслуговування двигуна, викид шкідливих речовин, вища ціна;
  • акумуляторні. Плюси: мобільність та маневреність, простота застосування, екологічність, низький рівень шуму. Мінуси: обмежена потужність та час автономної роботи, вага акумулятора, висока вартість.

Перед тим, як купити газоно косарку, слід вивчити характеристики, що дасть змогу підібрати відповідну модель з урахуванням цільового застосування.

Вибір мотокоси за характеристиками

Технічні характеристики:

  • потужність (в кінських силах або ватах). Чим вища потужність, тим зі складнішою рослинністю може впоратися мотокоса;
  • тип приводу. Прямий вал забезпечує високу потужність та передачу крутного моменту, використовується для роботи у важкодоступних місцях. Гнучкий відрізняється підвищеною гнучкістю, призначений для роботи на схилах та в кутах;
  • тип ріжучої системи. Волосінь використовується для трави та легких чагарників, а ніж – для складнішої рослинності, чагарників та порослі;
  • штанга. Пряма забезпечує більшу маневреність, а вигнута полегшує роботу на схилах та у важкодоступних місцях;
  • вага. Що менша вага, то зручніше працювати з мотокосою;
  • додаткові функції. Плечовий ремінь (розподіляє вагу мотокоси, що знижує навантаження на руки), захист від вібрації (знижує стомлюваність оператора), регулювання швидкості.

Під час вибору необхідно враховувати такі чинники – розмір та тип ділянки, вид рослинності, функції, бюджет, призначення тощо.

Мотокоса: яку вибрати для різних завдань?

Під час вибору мотокоси важливо враховувати її цільове призначення. Наприклад, для догляду за газоном підійде електрична модель або бензинова з волосінню (для ділянок середнього розміру).

Для скошування кущів та порослі можна використовувати бензинову з ножем. Для професійного застосування підійде бензинова з ножем та плечовим ременем. 

Пряма підходить для рівних ділянок, а вигнута полегшує роботу на схилах та у важкодоступних місцях. Регулювання швидкості дає змогу підбирати режим роботи під тип рослинності, а реверс спрощує виконання завдань в обмеженому просторі.

Як доглядати за мотокосою?

Перед використанням слід оглянути мотокосу на предмет ушкоджень, перевірити рівень мастила та палива. Одягти захисні окуляри, рукавички та навушники.

Під час використання не можна перевантажувати інструмент, необхідно робити перерви в роботі, стежити за тим, щоб волосінь або ніж не стикалися з твердими предметами.

Після застосування потрібно очистити мотокосу від трави та бруду, заточити ніж або замінити волосінь, перевірити рівень мастила/палива, змастити рухомі частини, прибрати інструмент в сухе прохолодне місце.

Поради – регулярне чищення повітряного фільтра, раз на рік повне технічне обслуговування в спеціалізованому сервісі, використання тільки оригінальних запчастин та витратних матеріалів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button