Новини

Повістки надсилатимуть звичайною поштою: у ТЦК розповіли, як це працюватиме

В Україні вже вступив в дію оновлений закон про мобілізацію. Тепер у всіх військовозобов’язаних є 60 днів, щоб оновити свої дані. Цих 60 днів збігають 18 липня й після цієї дати повістки можуть надсилати людям звичайною поштою. Мова про тих, хто так і не з’явиться у ТЦК або ж не оновить дані дистанційно. Адресу вказуватимуть ту, за якою військовозобов’язаний зареєстрований, а не фактично проживає. Щодо підпису отримувача, то кажуть що на цьому типі повісток його не буде потрібно.

Як ТЦК знатимуть, чи отримала особа повістку?

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін розповів, що є два варіанти підтвердження того, що повістка була доставлена отримувачу. Датою так званого “вручення” повістки прописуватимуть день, коли особа забере повістку на пошті й це підтвердить поштовий оператор. Або ж день, коли особа напише відмову від отримання цієї повістки, чи поштовий оператор поставить відмітку, що особа не є присутньою за місцем реєстрації. Тобто у будь-якому випадку даний тим повістки вважатиметься отриманим й з дати її так званого “отримання” військовозобов’язаному можуть надати статус ухилянта.

повістка

Як можна оновити дані?

Для того, щоб протягом 60 днів оновити дані не обов’язково йти у ТЦК. У військовозобов’язаних є ще два варіанти, як можна це зробити: через додаток Резерв+ або у місцевому ЦНАПі.

Щоб оновити дані через Резерв+ потрібно завантажити додаток через Apple Store або Google Play, та пройти авторизацію через один із запропонованих банків. Серед даних, які потрібно про себе вказати: номер телефону, фактична адреса проживання й актуальний електронний поштовий адрес.

Тим хто не може завантажити додаток, або ж має проблеми з авторизацією, можна звернутися у ЦНАП й зробити все в офлайн режимі. За невчасне оновлення даних військовозобов’язаних можуть притягувати до адміністративної відповідальності та виписувати їм штрафи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button