Новини

Стосується всіх українських водіїв: їх зобов’язали нанести спеціальні мітки на автівки

Водії тепер змушені нанести спеціальні мітки на особисті автівки. І це правило обов’язкове до виконання. 

З 17 травня 2024 року в Польщі на автомобілі з газобалонним обладнанням потрібно наклеювати спеціальні наклейки в певних місцях. Ця вимога стосується не тільки поляків, але й водіїв іноземців, в тому числі українців, у яких автомобілі з ГБО. 

Деталі

Це нововведення стосується всіх українських водіїв в Польщі. Законодавство зобов’язує їх наносити спеціальні позначки на авто. 

В Польщі з 17 травня 2024 року набрав чинності новий Закон про системи допуску транспортних засобів та їх обладнання. Відповідно до нього, організації, які займаються тим, що встановлюють газобалонне обладнання, повинні також розміщати на транспортних засобах спеціальну інформаційну табличку у вигляді наклейки. 

При цьому законодавством встановлені певні вимоги до цих наклейок. 

  • Відомо, що ці наклейки потрібно буде розміщати на авто, наприклад, в моторному відсіку.
  • Форма та розмір цих наклейок чітко регламентовані нормативними актами нового закону. Ця наклейка буде величиною зі стандартний аркуш А4.
  • На наклейці буде вказана інформація про номер сертифіката газобалонного обладнання та дані про особу, яка саме проводила встановлення обладнання. 

При цьому є ще один важливий нюанс. Якщо ГБО було встановлене до того як новий закон набрав чинності, тобто до 17 травня 2024 року, то ця наклейка не потрібна. Тож водіям, в яких давно встановлене ГБО не потрібно турбуватися про отримання наліпки за даними. Подбати про отримання наклейки потрібно тим, хто переобладнував автівку на автогаз вже після 17 травня. Без такої наліпки автомобіль не зможе пройти технічну експертизу. Тож українцям потрібно подбати про це вже зараз та отримати відповідну наліпку для уникнення проблем в майбутньому. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button