Наука

Археологи знайшли глиняні таблички з древніми рецептами: що готували 4000 років тому?

29Відколи існує людство відтоді існує й кулінарія. Можливо первісні люди й харчувалися сирим м’ясом, однак далі з розвитком цивілізації людство обзаводилось не лише посудом, вогнем та дровами, а й цікавими рецептами. Про це свідчать знахідки археологів, якими останні поділилися з усім світом. Фахівці знайшли глиняні таблички, вік яких приблизно 4000 років. Інші спеціалісти розшифрували те, що викарбувано на табличках й виявилося, що це кулінарні рецепти. До слова, старовинні реліквії було знайдено в Месопотамії, тобто приблизно на тому місці, де колись був Вавилон.

Які рецепти зображені на табличках?

Вчені змогли розшифрувати близько 35 рецептів й вияснити, що це страви, які готували за часів правління царя Хаммурапі.

Більшість страв — це те, що ми сьогодні називаємо бульйоном, або легкими супами. Тобто це вода, якесь м’ясо та спеції. Чимало страв включали такий інгредієнт, як м’ясо газелі або фазана. Дослідники дійшли до висновку, що ці страви належали до категорії вишуканих, особливо якщо в рецепті було м’ясо газелі.

Щодо овочів, то було підмічено, що в ті часи люди полюбляли часник та багато спецій. Будь-який овочевий салат обов’язково заправляли сумішшю із часнику та цибулі, а ще петрушкою, м’ятою, коріандром та іншими травами.

Цибулю та часник додавали й до маринадів. Зокрема, в одному з рецептів писало, що м’ясо потрібно на кілька годин замаринувати у бульйоні в котрому є багато цибулі, часнику, а при подачі посипати його свіжим кропом.

Часник любили не лише за смак

Деякі дані свідчать про те, що колись люди їли багато часнику аби таким чином здійснювати профілактику різноманітних вірусів та хвороб. Все через погану медицину, відсутність ліків та високу смертність серед населення. Полюбляли й гострі страви, адже в них не виживали мікроби, які могли спровокувати харчове отруєння.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button