Hardnews

Як правильно заряджати смартфон: відповідь експертів здивує навіть досвідчених користувачів

Українцям розповіли, до якого відсотка потрібно заряджати телефон. Багатьох користувачів здивує відповідь фахівців.

На перший погляд, нічого вигадувати не потрібно, достатньо покласти телефон на зарядку і дочекатися поки набереться 100% заряду батареї. Хтось залишає смартфон заряджатися на всю ніч. І такий підхід влаштовує більшість користувачів. 

Але насправді не все так просто. Виявляється, процес зарядки краще зупиняти задовго до досягнення максимально можливи значень.

Спеціалісти радять заряджати телефон лише до 80%. А класти пристрій на зарядку краще в той момент, коли батарея ще має близько 20% заряду. 

Навіщо дотримуватися правила 80-20?

Фахівці стверджують, що відмова від повної зарядки та максимального розряджання може позитивно впливати на стан та терміни експлуатації батареї.

  • Правило 80-20 дозволить знишити навантаження на батарею, вона набуває захисту від перезаряду.
  • Цей підхід до заряджання дозволить зекономити цикли зарядки/розрядки. Річ у тім, що середньостатистичний акумулятор розрахований приблизно на п’ять сотень циклів зарядки. Якщо зарядажати батарею за принципом 80-20, то вона не сприйматиме зарядку як повний цикл.

При цьому далеко не всім користувачам зручно дотримуватися правила 80-20. Більшість українців заряджають смартфони вночі. Так найбільш зручно, адже звечора залишає телефон на зарядці, а зранку отримуєш на 100% заряджений смартфон. 

Однак якщо є можливість покласти телефон на зарядку поки в нього залишається більше 20% заряду або забрати поки він не зарядився більше 80%, то це варто робити. 

Особливо ця порада актуальна для тих, хто не оновлює свій телефон щороку. Так терміни роботи батареї можна подовжити як мінімум на рік. І ще, це правило підійде для більшості гаджетів, адже сучасні батареїпрацюють за іншим принципом і чекати повного розряду більше не потрібно, адже в цьому немає сенсу. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button