Новини

В Польщі відповіли, чи можуть їхні засоби ППО збивати ракети в українському небі

Засоби масової інформації почали писати про те, що в Польщі начебто ведуться дискусії стосовно можливого збиття російських ракет в українському небі. Єдиний спосіб, як це можна було б зробити — використовувати ті ППО, які розташовані поблизу кордону між Польщею та Україною. Це питання мовляв вже розглядалося з правової та технічної точки зору, однак конкретних рішень прийнято не було.

Дискусії почалися ще навесні

Дискусії на цю тему розпочалися ще у травні, коли російська ракета на кілька секунд залетіла в повітряний простір Польщі. Також, вже раніше в прикордонних польських селах прилітали уламки від російських ракет. В ЗМІ ширилась інформація, що українська влада зверталася до польської з пропозицією частково закрити небо над Україною принаймні на ту відстань, доки може дістати польське ППО. Однак поки ніяких позитивних рішень з цього приводу прийнято не було. Щодо ймовірного розташування польських систем ППО на території України, то цю пропозицію польська влада повністю відштовхнула.

ППО

Україна продовжує отримувати системи ППО від іноземних партнерів

Президент України Володимир Зеленський практично у кожному інтерв’ю, чи зверненні до міжнародної спільноти наголошує на необхідності ще більшої кількості систем протиповітряної оборони. Це може рятувати безліч життів. Кілька днів тому стало відомо, що одразу 12 країн готові допомогти Україні посилювати систему ППО. Це Німеччина, а також Бельгія, Данія, Нідерланди, Норвегія та Канада, які збираються надавати фінансову підтримку. Такі країни, як США, Велика Британія, Франція, Іспанія, Литва, Бельгія та Румунія планують допомагати Україні ракетами. Також до ініціативи планує приєднатися Латвія.

Окрім цього, буквально нещодавно Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що Іспанія надала нам нові танки Leopard, ракети Patriot, артилерійські снаряди, систем протидії безпілотникам та інше озброєння.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button