Новини

Як вберегти картоплю від парші: три простих правила

Парша — це серйозна проблема, через котру можна позбутися значної частини картопляного врожаю. Це специфічна грибкова інфекція, яка провокує появу фітофторозу на листі та плодах. Щоб зрозуміти, що рослина “захворіла” слід вчасно помітити деякі симптоми. По-перше, листя на кущах починає чорніти та відпадати. Щодо самого овочу, то картопля покривається темними плямами. Вони розширюються й поступово призводять до гниття плоду. Агрономи кажуть, що цю інфекцію можна попередити й захистити від неї врожай. Ось, що для цього слід зробити.

Способи, як побороти картопляну паршу

картопля

Є кілька способів, які дозволяють попередити появу парші, а також можуть знешкодити її при перших проявах.

  1. Правильне місце для посадки. Велике значення має й місце де ви посадите картоплю. Грунт не повинен бути лужним. Чудово, якщо земля буде легкою та піщаною, а минулого сезону на цьому місці вирощувались бобові.
  2. Привальне удобрювання. Потрібно дбати про достатню кількість в ґрунті суперфосфату. При цьому надмірна кількість калію та кальцію будуть зайвими. Не варто захоплюватись й деякими народними методами, наприклад, посипання ґрунту попелом чи відходами з бананових шкурок.
  3. Регулярний полив. Якщо довго немає дощів потрібно забезпечити картоплі якісний полив. Таким чином імунітет рослини буде міцніший й вона не піддаватиметься впливу грибкових та інших інфекцій.

Також, можна врахувати й деякі наступні поради, наприклад, обирати сорти картоплі, які є стійкими до парші. Фунгіциди, тобто протигрибкові препарати теж гарно борються з появою парші, або ж з її знешкодженням.

Серед популярних фунгіцидів можна виділити препарати на основі міді, манкоцеба, або рідкі, чи порошкові комплексні засоби. При застосуванні подібних препаратів суворо дотримуйтесь інструкції з їх використання, яка вказана на упаковці.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button