Новини

В Пенсійному Фонді розповіли, яку зарплату потрібно мати, щоб отримувати 10 000 гривень пенсії

В Україні пенсії розраховуються за формулою, якій вже дуже багато років. Для розрахунку використовують страховий стаж, який напрацювала особа, розмір зарплати, яку вона отримувала впродовж трудового періоду. Також враховуються додаткові привілеї, як от понаднормовий стаж, чи наявність різноманітних пільг тощо. При цьому, до уваги береться лише розмір офіційної зарплати. Тобто, якщо громадянин отримував зарплату розміром 15 000 гривень, однак роботодавець оподатковував лише мінімально допустимий розмір, а решту видавав у конверті, то й пенсія відповідно буде мінімальною. У ПФУ розповіли, яку зарплату треба оподатковувати, щоб отримувати близько 10 000 гривень пенсії.

Потрібно мати зарплату вдвічі більше за середню по Україні

Якщо брати до уваги зарплату, яку отримують українці у 2024 році, то середня по Україні становить приблизно 15 000 гривень. Відповідно, щоб отримувати пенсію близько 10 000 гривень треба заробляти та оподатковувати приблизно 30 000-32 000 гривень. Ба більше, таку суму потрібно заробляти не короткий проміжок часу, а протягом всього трудового періоду. Тобто мова про 30 років стажу (а станом на 2024 рік вже 31 рік мінімального стажу).

пенсія

Сьогодні, за даними статистики таку пенсію в Україні має приблизно 1,2 мільйона пенсіонерів. Це доволі мало враховуючи, що всього в країні проживає майже 11 мільйонів осіб пенсійного віку. Левова частка з них отримує мінімальну пенсію, яка варіюється від 2 до 3 тисяч гривень. Трохи менший відсоток отримує пенсію розміром від 3 до 4 тисяч гривень. І є невелика частина осіб, які отримують в середньому 5 000 гривень щомісяця.

Також в Україні є дві окремі категорії осіб, які отримують пенсії значно вищі ніж 10 000 гривень. Зокрема, особи, які мали впродовж робочого періоду зарплату у кілька разів вищу за середню по Україні мають пенсію, яка дорівнює десятьом мінімальним. Станом на сьогодні це понад 20 000 гривень. І найбільші пенсії у суддів. Їхня виплата дорівнює їхній зарплатні та розраховується за унікальним алгоритмом. Відповідно інколи розмір пенсії сягає навіть 90 000 чи 100 000 гривень.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button