Новини

Суми в платіжках будуть рекордними: скільки з 1 червня коштуватиме 1 кВт електроенергії

Вже з 1 червня в Україні зростуть тарифи на електроенергію. Діюча ціна — 2.64 гривні за кВт-год буде діяти лише до кінця травня. А вже з наступного місяця вартість електроенергії зросте до 3,5 чи навіть 4 гривень за кВт. 

Скільки доведеться платити

Наразі в Кабміні не назвали остаточну нову вартість електроенергії. Але низка народних депутатів та ЗМІ повідомляє про те, що вартість одного кВт може сягнути 4 гривень. При цьому співрозмовники говорять про те, що остаточну вартість ще не погоджено. Варіант в 3,5 гривні все ще розглядається, але уряд прагне досягнення ринкової вартості. 

Також розглядають можливість повернення роздільного тарифу. Припускають, що більше платитимуть ті, хто використовує більше струму. Однак Міненерго намагається отримати якомога більше коштів на відновлення енергосистеми, тому ціни точно підвищать. 

Міненерго звернулись до українців з важливою заявою

Щоб зменшити тривалість відключень в Міненерго закликають українців економно та відповідально ставитися до споживання. Це необхідно для балансування енергосистеми. 

Важливо зменшити використання енергоємних приладів в пікові години — з 17:00 до 22:00. Якщо кожне домогосподарство зможе заощадити хоча б 30% електроенергії, то це дозволить уникнути або суттєво скоротити час відключень. Українців просять:

  • відмовитися від використання потужних приладів (пральні машинки. обігрівачі, бойлери, кондиціонери);
  • вмикати світло лише в тих приміщеннях де ви перебуваєте, а лампочки замінити на енергоощадні;
  • за можливості потрібно скоротити споживання електроенергії в вечірній час. 

Також енергетики радять українцям купувати енергоефективну техніку (класи енергоефективності “А” та вище), також варто замінити всі лампи на енергоефективні та за можливості встановити датчики руху. Лише спільними зусиллями українці зможуть пережити труднощі, пов’язані з дефіцитом електроенергії через постійні ракетні та дронові удари по енергетичної інфраструктури з боку окупантів. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button