Новини

Від 1 до 20 тисяч гривень: за якими українськими монетами полюють колекціонери

В Україні є кілька онлайн платформ, де можна дуже вигідно продати різноманітні речі. Наприклад, монети, банкноти, сувеніри, старі іграшки, різноманітні реліквії та інші дрібниці, які можуть мати цінність для колекціонерів. Дуже часто українці продають саме гроші. І мова не про якісь золоті чи срібні монети доісторичних епох. Мова про звичайні українські гривні, які були випущені після 1992 року. Їх можна продати й виторгувати навіть до 20 000 гривень.

Які монети цінуються найбільше?

Продати можна різні монети, якщо є інформація, що вони були випущені в обмеженому тиражі, або ж при штампуванні отримали якийсь заводський брак.

Серед популярних монет 10 копійок 1992 року різновиду 2.21 Вак. За таку копійку можна виручити в середньому 15000-18000 гривень.

Її можна відрізнити від звичайних 10 копійок за наступними рисами:

  1. Гострий та вузький середній зуб тризуба.
  2. Замкнуті п’яте та сьоме зерно третього колоса.
  3. Друге гроно має форму тупокутного трикутника.
  4. Гурт має товсту насічку.

монети

Наступна трохи дешевша, але теж цінна монета — 5 копійок 1996 року. Мова абсолютно про всі монети цього номіналу випущені в цьому році. За кожну таку монету можна виручити приблизно 1000 гривень. Проблема лиш в тому, що таких монет мало — їх було випущено всього 5000 штук.

Чим новіша монета, тим більше за неї можна виручити. Водночас якщо копійка побувала в обігу, і має чітко видимі сліди зношування, то за неї заплатять менше.

Наступна монета, яку оцінюють у 5000 гривень — це 1 гривня 2001 року випуску. Її відмінна риса — відсутність насічки на гурті.

Оскільки ця гривня рідкісна і дорога, її часто підроблюють фальшивомонетники. Вони спилюють написи на гурті у дешевшої гривні 2001 року. Перевіряйте параметри монети: в оригіналу вага 6,8 грама, діаметр 26 мм”, – попереджають фахівці.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button