Новини

Запастися вітамінами зможуть не всі: актуальні ціни на полуницю та черешню в 2024 році

В Україні розпочався ягідний сезон. Цього року набагато раніше ніж минулого. Ранній врожай став справжнім викликом для логістики. Стало відомо, які ціни пропонують покупцям та чи можна їх назвати доступними. 

Яка вартість черешні в 2024 році

Керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” у Львові Тетяна Попович повідомила, що початок активного продажу черешні стартував набагато раніше ніж минулого року. У 2023 році продукція почала активно з’являтися на ринку лише після 30 травня.. 

Ранньому дозріванню ягід посприяла тепла погода. На ринку різко зросла кількість пропозицій, тому ціни помітно знизилися порівняно з аналогічним періодом минулого року. Вітчизняна черешня зараз коштує на 16% дешевше, ніж минулого року. 

Вартість закарпатської черешні на ринку “Шувар” коливається в діапазоні від 75 до 120 гривень за кг. 

Якщо погодні умови будуть сприятливими, то найближчим часом варто очікувати значного зниження цін. 

Ціни на полуницю в 2024 році

За даними аналітиків, на підвищення цін посприяло похолодання. Постачання ягід на ринок малооб’ємна та нестабільне. 

Вітчизняні аграрії готові продавати полуницю за 50-80 гривень за кілограм. Це в середньому на 37% дорожче, ніж минулого тижня. 

За даними учасників ринку, ажіотаж навколо продукції пов’язаний з дефіцитом на ринку. Хоча в західних та південних областях вже почався сезон продажу полуниці з відкритого ґрунту. 

Наразі вартість популярної ягоди доволі доступна, в середньому на 48% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак можливо буде поступове зниження цін — погодні умови покращуються та пропозиція буде збільшуватися. 

Загалом вартість ягід доволі доступна, і якщо погода буде більш менш сприятлива, то ціни на ягоди будуть знижуватися і надалі. Тож посмакувати ягодами зможуть всі, і навіть купити з запасом для заморозки та консервацій. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button