Новини

В Україні будуть більше платити людям, які сидять без роботи

Українці, які втратили роботу, мають право на отримання грошової допомоги від держави. мінімальна сума грошової допомоги становить 1 500 гривень. 

Про це повідомили в пресслужбі Херсонського обласного центру зайнятості. 

Деталі

Зазначається, що в січні 2024 року мінімальна заробітна плата в України зросла до 7100 гривень, раніше мінімалка була на рівні 6 700 гривень. Відповідно збільшуються всі передбачені чинним законодавством виплати, розмір яких залежить від мінімальної заробітної плати. 

Таким чином максимальний розмір грошової допомоги безробітним українцям також збільшать до 7 100 гривень. Тобто грошова допомога безробітним не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену чинним законодавством на 1 січня кожного року. 

Які ще виплати зростуть у 2024 році

Зазначимо, що вже в березні цього року українські пенсіонери отримають додаткові виплати. Мова йде про традиційну індексацію пенсійних виплат. Наразі відомо наступне:

  • пенсійні виплати можуть зрости на 13%, однак це лише попередня оцінка, адже точний відсоток стане відомим лише наприкінці лютого, коли будуть підбиті підсумки зі сплати єдиного соціального внеску за минулий рік;
  • надбавку українцям нарахують лише на базову установку пенсії, тобто без врахування надбавок за вік і стаж;
  • також цього року вперше будуть застосовані спеціальні пенсійні бали, таким чином в Міністерстві соціальної політики сподіваються уникнути несправедливого розподілу пенсій між тими, хто вийшов на пенсію недавно та тими, хто має статус пенсіонера понад десять років. 

При цьому вже у квітні цього року в уряді можуть переглянути тарифи на електроенергію. Вже неодноразово звучали заяви про те, що тариф сягне шести гривень за один кВт-год. Однак така вартість не є економічно обгрунтованою, тому навряд чи ціна злетить вище 3-4 гривень за один кВт. Хоча і це не межа, адже МВФ вимагає від України лібералізувати ціни. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button