Новини

Представлений новий Bluetooth, який покращить роботу смартфонів

Обговорення
Bluetooth

Група Bluetooth SIG представила новий стандарт Bluetooth, який став великим апдейтом цієї технології. Новинка отримала назву Bluetooth LE Audio і в ній реалізували фірмові рішення, розроблені Apple і Qualcomm, повідомляє прес-служба групи .


Новий стандарт Bluetooth націлений на поліпшення роботи з аудіо. Наприклад, Bluetooth мав проблеми з передачею якісного звукового потоку через брак ширини каналу. У Bluetooth LE Audio реалізували кодек Low Complexity Communication Codec (LC3), який обіцяє більшу якість звучання при меншому бітрейту і споживанні енергії, в порівнянні з популярними використовуваними кодеками SBC і Qualcomm AptX.

За даними Bluetooth SIG, LC3 може стиснути потік 1,5 Мбіт / с 48 кГц до 192 кбіт / с, тоді як SBC досягає схожого якості при не менше 345 кбіт / с. Завдяки меншому використовуваному бітрейту кодек LC3 виявився також більш енергоефективним. Фокус-група, яка наосліп порівнювала ці два кодека, віддала перевагу LC3.

Bluetooth LE Audio також робить стандартом функцію, яка була раніше доступна лише на гаджетах Apple AirPods. Це підтримка одночасного прямого підключення навушників. Зараз до смартфону підключається лише один навушник, який пересилає дані другого, що збільшує затримку і зменшує якість аудіо.

Ще однією стандартною функцією LE Audio робить аудіомовлення. Вона дозволяє пристрою передавати аудиопотік на необмежене число приймачів.

Фінальні специфікації Bluetooth LE Audio Specifications будуть готові в першій половині 2020 року. Поява перших пристроїв з підтримкою цього стандарту можна очікувати в кінці цього року або на початку наступного.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Samsung готує випуск найдешевший телефон з 5G

В минуле

Камери смартфонів майбутнього оснастять інноваційними датчиками

В майбутнє

Також буде цікаво