Новини

Приватбанк буде стежити за кожним клієнтом

Обговорення

Під Новий Рік ФОП (фізичні особи-підприємці), які є клієнтами Приватбанку, отримали досить-таки неприємний сюрприз. Справа в тому, що за умовами користування своїм рахунком вони зобов’язані щорічно проходити верифікацію, інакше їх депозит буде заблокований. Такий процедурою малий бізнес уже не здивувати. Однак в цьому році ФОП-шники дізналися: для того, щоб пройти верифікацію, необхідно погодитися з тим, що ПриватБанк буде використовувати ваш телефон для геопозиціонування. Це означає, що через Приват24 всі відомості про місцезнаходження будуть відправлятися третім особам, в даному випадку – керівництву банку.


Для чого це потрібно?

Як повідомляє ПриватБанк, дана система вводиться для того, щоб забезпечити кращий захист клієнтів. Нібито, якщо людина зареєстрована в Харкові, а його карткою намагаються розплатитися де-небудь в Ужгороді, то Приват24 вважатиме це підозрілим, і вимагатиме додаткових заходів авторизації. Більш того, банк чесно зізнався, що збирає дані про геолокацію не тільки фізосіб-підприємців, а й звичайних громадян. З тією ж метою.

Погодьтеся, це пояснення досить дивне. Багато людей, які користуються Приват24, і без того регулярно стикаються з проблемами авторизації. Навіть зі свого домашнього комп’ютера, з дому, де ви проводите 90% вільного часу, увійти в додаток часом буває непросто. Система то вимагає відсканувати QR-код, то прийняти на смартфон дзвінок, то взагалі увійти в Приват24 зі смартфона, щоб підтвердити вхід з комп’ютера. Безпека безпекою, але що, якщо смартфон поламаний або розряджений? Як то кажуть, проблеми індіанців вождя не стосуються.

Чи один тільки ПриватБанк збирає дані?

Експерти попереджають: ПриватБанк – не єдиний, хто використовує так звані big data для того, щоб відстежувати геолокацію клієнтів. Просто тільки він про це щиро і чесно заявив. А так – на шпигунстві за людьми попадався і ПУМБ, і Альфа-Банк.

Оптимісти вважають, що це добра ознака: банки нашої країни дбають про безпеку своїх клієнтів. Ми ж не зовсім розуміємо, чому не можна підключити банальну подвійну аутентифікацію, а також навіщо додаткам накшталт Приват24 не тільки отримувати доступ до геоданих, але ще і до мультимедійних файлів на вашому смартфоні.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Укрпочта приготовила неприятный сюрприз всем украинцам

В минуле

Приватбанк будет следить за каждым клиентом

В майбутнє

Також буде цікаво