Новини

Українців застерігають від нової шахрайської схеми: діють від імені Приватбанку

В Україні час від часу зявляються нові шахрайські схеми і хоч вони не відрізняються кардинально одна від одної та щоразу є безліч потерпілих. Цього разу на прицілі в аферистів пенсіонери, які не зовсім досконало володіють фінансовою грамотністю, не на відмінно знають принцип роботи банківських додатків тож легко можуть повестися на шахрайську байку. У поліції заявляють, що лише за останній місяць аферистами було вкрадено у пенсіонерів кілька мільйонів гривень. Випадки траплялися у різних областях.

Прикриваються ПриватБанком

Шахраї телефонують до пенсіонерів і представляються працівниками ПриватБанку. Потім говорять, що до рахунків особи хтось отримав доступ, тому потрібно посилити їх безпеку. Далі пропонують в телефонному режимі зробити все необхідне і просять назвати конфіденційну інформацію. Це номер банківської картки, зворотній тризначний код, термін придатності пластику, а в окремих випадках навіть ПІН-код. Люди, а особливо якщо вони похилого віку, розгубившись називають ці дані і відтак потрапляють на гачок. Алі аферисти прив’язують картку до свого гаманця і просто крадуть всі гроші.

ПриватБанк як лідер у сфері захисту клієнтів нагадує, що передача особистих даних третім особам, тим більше через відкриті джерела, несе потенційну загрозу використання цих даних шахраями. Користуйтеся лише офіційними сайтами та каналами отримання інформації від банку“, – заявили у прес-службі банку.

Більше того, навіть справжні працівники фінансової установи не мають права вимагати у вас ці дані. Максимум, що може знати третя особа — це номер картки, число з 16 цифр на її лицьовій стороні. Якщо до вас телефонують з таким запитом краще припиніть розмову і перетелефонуйте на гарячу лінію банку та запитайте чи поступав від них дзвінок і у якому стані ваш рахунок.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button