Новини

Незабаром курс долара зміниться: це трапиться вперше за останні кілька місяців

Останні кілька місяців долар зберігається на стабільній позначці. Офіційний курс в межах 37 гривень, а на чорному ринку ціна близько 40 гривень. Така тенденція спостерігається вже досить довго. Жодних стрибків чи циклічностей на валютному ринку не було. І от, в березні відбудуться деякі зміни. Не зважаючи на війну і складну економічну ситуацію — долар має подешевшати. В це мало хто вірить, але експерти прогнозують саме зміцнення гривні. Кажуть для цього є всі передумови, адже Україна вже немає дефіциту електроенергії, зима позаду, багато підприємств відновили роботу. Все це гарно впливає на курс валют.

Долар подешевшає у другій половині місяця

Тенденція до зміцнення гривні спостерігається вже сьогодні, щоправда, зараз це всього лиш кілька копійок. Експерти кажуть, що ціна долара може знизитися до 36 гривень. Мова про офіційний курс. На чорному ринку ціни ймовірно зупиняться в межах 38 гривень.

Серйозних причин для девальвації гривні поки що немає. Якщо не буде ситуацій, пов’язаних з війною, будь-якими торговими обмеженнями, то рівень навколо 38-38,50 грн за долар, напевно, залишатиметься незабаром“, – зазначив Олександр Парадій керівник аналітичного відділу Concorde Capital.

курс
Також добре на зміцнення гривні вплинуло й те, що дуже впав попит на валюту як серед населення, так і серед підприємців. А ще не останнім фактором стали масштабні бюджетні виплати, які давили на курс. Ще однією причиною зниження курсу валют стали люди, які ранішу купували долари за спеціальними депозитними програмами. Зараз багато хто продає валюту і робить це дешевше, адже і купували вони її дешевше.

Зазначимо, що раніше була інформація, що у 2023-му курс долара не перетне позначки 50 гривень, і якщо й зросте, то аж наприкінці року.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button