Новини

“Безпечні” смартфони BlackBerry заражені невидимим вірусом

У 2016 році китайська компанія TCL набула глобальних прав на випуск пристроїв під брендом канадської BlackBerry і з тих пір займається питаннями дизайну, виробництва, продажу і клієнтської підтримки колись знаменитих телефонів.


Тиждень тому користувачі смартфонів BlackBerry моделей KeyONE і Key2 виявили дивний додаток «Apps», який з’явився без їх явної згоди. Сама назва вже викликає питання, при цьому англійський текст всередині програми містив помилки.

BlackBerry

Через деякий час з’ясувалося, що його встановив інший системний додаток під назвою «Preview», який спочатку виконував роль довідника або інструкції до телефону і встановлювався на всі смартфони BlackBerry ще з 2016 року. Сам додаток «Preview» споживає значну кількість заряду акумулятора (до 6% на добу) і витрачає трафік, не відключається штатними засобами, не реагує на заборону автозапуску і не відстежується фірмовим захисним засобом DTEK, яким пишалися телефони BlackBerry.

Представники компанії до цих пір ніяк не відреагували на запитання користувачів в соц. мережах, однак уже 21 грудня «Preview» перестав пропонувати до установки «Apps». Незважаючи на позиціонування смартфонів BlackBerry як «найбільш захищені смартфони», фактично в телефоні виявився бекдор (чорний вхід, вразливість), через який вендор TCL може встановлювати будь-яке ПЗ. Таким чином, бренд BlackBerry для захищених смартфонів остаточно втратив будь-яку актуальність.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button