Новини

В Україні відкрили дорогу для мереж 5G

Обговорення
5G

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) звільнила радіочастоти 3,4-3,6 Гігагерц. Ці смуги раніше отримала в користування компанія «Українські новітні технології» (FreshTel). Але вона використовувала їх неефективно і телеком-регулятор через суди повернув дефіцитний ресурс в державну власність.


На своєму засіданні 12 листопада НКРЗІ прийняла рішення в подальшому розподілити вказаний діапазон на конкурсній або тендерній основі. У перспективі даний спектр буде використаний при запуску в країні «п’ятого покоління» мобільного зв’язку. Для цього потрібно внести відповідні зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу. Цей обов’язок покладено на Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації.

Раніше глава НКРЗІ Олександр Животовський заявляв, що поява 5G в Україні можливо в 2020 році. Для цього потрібні радіочастоти в діапазонах 3,4 ГГц і 700 МГц. Останній із зазначених спектрів поки зайнятий під телебачення. Але планується його перехід на інші радіочастоти.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Vodafone запустив бюджетний тариф з безлімітним інтернетом і 300 хвилинами розмов

В минуле

Названа не очевидна загроза з боку бюджетних смартфонів

В майбутнє

Також буде цікаво