Новини

В Україні відкрили дорогу для мереж 5G

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) звільнила радіочастоти 3,4-3,6 Гігагерц. Ці смуги раніше отримала в користування компанія «Українські новітні технології» (FreshTel). Але вона використовувала їх неефективно і телеком-регулятор через суди повернув дефіцитний ресурс в державну власність.

На своєму засіданні 12 листопада НКРЗІ прийняла рішення в подальшому розподілити вказаний діапазон на конкурсній або тендерній основі. У перспективі даний спектр буде використаний при запуску в країні «п’ятого покоління» мобільного зв’язку. Для цього потрібно внести відповідні зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу. Цей обов’язок покладено на Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації.

Раніше глава НКРЗІ Олександр Животовський заявляв, що поява 5G в Україні можливо в 2020 році. Для цього потрібні радіочастоти в діапазонах 3,4 ГГц і 700 МГц. Останній із зазначених спектрів поки зайнятий під телебачення. Але планується його перехід на інші радіочастоти.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button