Статті

Чи варто українцям купувати 5G смартфони

Смартфони з підтримкою стандарту зв’язку 5G набувають все більшого поширення. При цьому не варто думати, що наша країна знаходиться в стороні від цього процесу. Є успіхи в цій галузі і у нас. І рано чи пізно новий стандарт зв’язку отримає своє поширення. Великі гравці ринку на кшталт Samsung , Huawei і LG щосили продають 5G-смартфони. З чуток, навіть Apple в 2020 році представить iPhone з підтримкою цього стандарту. Але чи варті подібні смартфони вашої уваги? Давайте розбиратися!


Навіщо потрібен 5G

Колись стандарту зв’язку LTE пророкували довге і безхмарне майбутнє. Однак час вносить свої корективи. І існуючі можливості мереж четвертого покоління вже не підходять для зростаючих телекомунікаційних потоків від великих компаній, жителів мегаполісів і навіть державних служб. Грубо кажучи, канали трафіку просто «забиті». І тут є лише один шлях вирішення – збільшувати пропускну здатність. Так і з’явився 5G, здатний передавати до 20 гігабайт даних в секунду (в той час, як межа LTE – 1 гігабайт). Простим користувачам подібне, звичайно, теж вигідно, адже ті ж відео з роздільною здатністю 4K можна стрім з неймовірною швидкістю. Але здебільшого від цього виграють великі компанії.

Кількість вишок зростає в кілька разів на невеликій території

Чи варто купувати 5G-смартфон?

Давайте будемо реалістами. Смартфони для мереж 5G сьогодні коштують дорого. Наприклад, ціна на Samsung S10 з підтримкою мереж 5 покоління, знаходиться в районі 1500 доларів США. При цьому нічим, крім як цим самим модулем 5G і трохи більшою кількістю оперативної пам’яті від молодших моделей цей пристрій не відрізняється. Так навіщо переплачувати?

Інший важливий момент – інфраструктура. Давайте Відмотаємо час назад: в момент розгортання LTE-мереж, вони були лише у великих містах нашої країни. І лише через майже рік 4G з’явився у всіх великих містах, а потім і дістався до інших регіонів. У ряді віддалених областей 4G досі відсутній або працює так, що без сліз не поглянеш.

5G

Чи зміниться ситуація з форматом 5G? Навряд чи. Так, в столиці нашої батьківщини вже почалися якісь рухи в цьому напрямку, але на модифікацію існуючої інфраструктури буде потрібно залучення не тільки маси висококваліфікованих фахівців, а й величезні грошові ресурси. А за це в кінцевому підсумку платити будемо ми з вами, так як операторам стільникового зв’язку потрібно буде відбити виробничі витрати. Так що дешевих тарифів 5G на старті можна навіть не чекати.

5G не потрібен?

На даний момент автор цих рядків (і я підкреслюю, що це саме думка конкретної людини, а не істина в останній інстанції) не вважає за потрібне купувати смартфон з підтримкою 5G. Якщо у вас інша точка зору, то обов’язково напишіть її в коментарях. Я не намагаюся бути занудою або противником прогресу. Просто я вважаю, що час 5G ще не настав. Протягом наступних 5-10 років його можливості значно перевершать все, що можливо зараз. Але 5G – це формат найближчого майбутнього, а не сьогодення. До того ж, як тільки відбудеться стандартизація, то і ціни на 5G-пристрої різко підуть вниз, зробивши їх більш доступними. На даний же момент 5G бачиться як порожня трата грошей.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

10 Comments

      1. Виходить, що люди зобов’язані жити у місті мільйоннику, щоб користуватись 4G, а якщо я хочу за містом, то повинен прикупити собі вишку в огороді.

  1. Как можно воспринимать автора всерьез, если он бит от байта отличить не может.

  2. Кто-то деньги зарабатывает тогда когда по всему миру люди умирают от этой связи. Посмотрите в YouTube как другие страны другие нации ломают уничтожают 5G, посмотрите что такое 5G после подумайте надо ли нам выбирать смерть который будет уничтожать будущее поколение наших детей и вообще родятся ли они с такой радиацией.

  3. Видели реальные семки результатов подключения 5G в Голландии и других странах:скот на полях,птицы в небе мрут,люди болеют страшно,в результате народ отчаявшись думали и жгли паскудние вышки с 5G. Весь мир в курсе,многие против,а им бы только доходы взвинтить,на людей нас… как всегда. Так что НЕТ Чумовой заразе!!!!!

  4. Повністю погоджуюсь. Це нерозумно, адже допоки в наших мільйонниках запустять 5G, то смартфони вже морально застаріють. Будуть новіші Квалкоми, новіші камери типу IMX 686, і мабуть з новими процесорами якісь інші фішки, з тим самим 5G. Тому зараз купувати девайс з 5G, це безглуздо, якщо ти не плануєш ним користуватись 3/4/5 років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button