Статті

Ще похрустить: 5 основних переваг HDD перед SSD

Чому в деяких випадках краще придбати HDD, а не SSD? Розповідаємо про основні переваги класичних жорстких дисків.

Ми часто говоримо про набагато більш високу швидкість роботи твердотільних накопичувачів, їх дедалі доступніший цінник і безліч інших переваг SSD. Але якщо вони такі гарні, чому ж тоді ці накопичувачі поки що так і не витіснили звичайні жорсткі диски? Справа в тому, що свої переваги є і у HDD. Причому переваги дуже вагомі. Про них ми сьогодні розповімо.


1. HDD все ще набагато дешевше SSD

Твердотілі накопичувачі завжди коштували набагато більше жорстких дисків аналогічного обсягу. І хоча з часом різниця в ціні між ними ставала все меншою, а сам SSD вже давно перестав бути розкішшю, заощадити при покупці HDD все ще можна. Причому заощадити чимало.

2. HDD пропонує набагато більші обсяги зберігання даних

Якщо вам потрібен накопичувач на кілька десятків терабайт, то просто не обійтися без жорсткого диска. Навіть у наш час споживчі SSD дуже обмежені своїм обсягом, і ви просто не знайдете такий накопичувач на 10 або 20 Тбайт.

Hdd

Ні, звичайно, SSD високої ємності таки існують. Але практично всі вони розраховані на корпоративних користувачів, використовують серверний роз’єм U.2 та коштують як крило Боїнга. Наприклад, як вам U.2 SSD Micron на 12,7 Тбайт за 100 000 гривень? А 30-Тбайт SSD від Samsung за 400 тисяч?

У випадку HDD такої проблеми немає в принципі. Наприклад, жорсткий диск WD Gold на 18 Тбайт коштує близько 20 000 гривень.

3. HDD краще підходять для архівів та довгострокового зберігання даних

Енергонезалежна пам’ять жорсткого диска найкраще підходить для довгострокового зберігання інформації. Ви можете записати дані на HDD, відключити його від ПК і покласти на полицю на довгі роки. Спробуйте провернути цей «фінт» з SSD, і вже через кілька років вам доведеться зіткнутися із суворою реальністю – жодної інформації на твердотільному накопичувачі не залишиться.

Дослідження Алвіна Кокса (Alvin Cox) з JEDEC підтверджують, що в ідеальних умовах твердотільні накопичувачі можуть зберігати інформацію близько 105 тижнів або лише кілька років. А в деяких випадках вони починають втрачати її вже через тиждень після відключення живлення.

4. Можливість відновлення даних після збою

Якщо при збої в роботі жорсткого диска залишається можливість відновити втрачені дані самостійно або за допомогою фахівців, які безпосередньо прочитають їх з млинців HDD, то у випадку SSD ви можете зіткнутися зі справжньою катастрофою. Ну а найгірше доведеться користувачам твердотільних накопичувачів із TRIM або шифруванням даних.

Hdd sdd

Вся справа в абсолютно різних принципах запису HDD та SSD. На відміну від звичайних жорстких дисків з відносно послідовним записом даних, дані на твердотільних накопичувачах записуються блоками, які можуть перебувати на різних мікросхемах пам’яті. Та й на одній мікросхемі про жодний лінійний запис не може бути й мови. При цьому інформація постійно перезаписується, переноситься з одного осередку пам’яті в інштй, а при виконанні команди TRIM взагалі може бути безповоротно видалена. Якщо ж говорити про HDD, то вони видаляють інформацію лише за її перезапису.

5. Вихід з ладу HDD не стане несподіванкою

Найчастіше «смерті» жорсткого диска передують різні стуки, свисти і скрипи, зависання комп’ютера і неприродно повільна робота при зверненні ПК до проблемного накопичувача. У твердотільного накопичувача таких ознак немає. Він помирає тихо і швидко, а дізнатися, наскільки ще його вистачить, можна лише постійно стежачи за звітами фірмового програмного забезпечення або утиліт типу Crystal Disk Mark. Але так роблять лише одиниці, тому в більшості випадків смерть SSD виявиться для вас повною несподіванкою, а збережена на ньому інформація буде моментально втрачена.

Back to top button