Новини

Мобілізація в розпалі: коли в Україні почнуть призивати на службу жінок

Забирати жінок до Збройних сил зможуть виключно з їхньої згоди.

Призвати жінок на службу до Збройних сил України можуть тільки якщо вони самі цього бажають. Змушувати українок захищати батьківщину воєнкоми не мають права. Тож дівчата та жінки можуть не хвилюватися, що їх проти волі заберуть до війська.


Про тонкощі мобілізації жінок детально розповів Олександр Тищенко, очільник Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки. Він зазначив, що закон не передбачає обов’язкового призиву на військову службу громадян слабкої статі навіть під-час загальної мобілізації в країні. Піти на службу до Збройних сил українки можуть виключно за власним бажанням.

Натомість чоловіків призовного віку, з 18 до 60 років, забрати до війська можуть просто з вулиці. Повістки українцям уповноважені особи мають право вручити на роботі, за адресою проживання, на блок-посту та практично будь-де після встановлення особистості. Закон цього аж ніяк не забороняє.

Під-час загальної мобілізації українці сильної статі також не мають права виїздити за кордон. Покидати межі України дозволено лише дуже вузькому колу осіб. Зокрема йдеться про водіїв, працівників залізниці та спортсменів. Причому для кожної із цих категорій українським законодавством визначені індивідуальні умови та строки перебування поза кордонами батьківщини.

Водії, що перевозять пальне, боєприпаси та інші товари критичної групи, можуть поїхати за межі країни на 45 діб. Залізничникам дозволено виїздити на 6 місяців. Спортсменам надали право перетинати кордон лише з метою участі у міжнародних змаганнях, та перебувати поза територією Україні не довше 30 діб.

Нагадаємо, що 22 травня члени українського парламенту проголосували за продовження військового стану в країні ще на 3 місяці. Тобто загальна мобілізація також була продовжена до 23 серпня поточного року. Зазначений законопроект вніс до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський.

Back to top button