Новини

Мільйонам українців без згоди змінили газопостачальника: як тепер платити за газ

На обслуговування «Нафтогазу» перевели споживачів із 15 областей України.

Українських споживачів автоматично під’єднали до нового постачальника газу. Зміни торкнулися майже 9 мільйонів громадян із 15 областей країни. Перепідключення було проведено 1 червня у зв’язку із неспроможністю деяких регіональних газових компаній обслуговувати своїх клієнтів.


Українців, які залишилися без постачальників, автоматично перевели на обслуговування до «постачальника останньої надії», яким зараз є ГК «Нафтогаз України». У офісі компанії пояснили, що зміна постачальника не створить жодних незручностей для споживачів. Поставки газу припиняти точно не будуть, а клієнтам не доведеться особисто йти до газзбуту та підписувати якісь документи.

Все, що вимагається від споживачів – оплатити рахунок за травень, а також погасити борги за всі попередні місяці. Вже з червня ж вони почнуть розраховуватися із новим постачальником ресурсу – ГК «Нафтогаз України».

Автоматична зміна постачальника торкнулася мешканців Вінниччини, Закарпаття, Івано-Франківщини, Волині, Київщини, Ченігівщини, Сумщини та кількох інших областей. Перейти на послуги ПОН («постачальника останньої надії») довелося зокрема клієнтам компанії під назвою «Твій Газзбут».

У «Нафтогазі» зазначили, що сподіваються вже найближчим часом перевести новоприбулих клієнтів на стандартні договори із оплатою 7,96 грн за кубічний метр. Для цього споживачам, які були підключені до постачальника автоматично, потрібно буде самостійно укласти з ним договір про співпрацю. Наразі ж, як клієнти «постачальника останньої надії», вони будуть платити по 12 грн за куб. м газу. Тобто українці змушені переплачувати більш ніж 4 грн за кожен «куб» газу.

Зазначимо, першопричиною примусового переведення 9 мільйонів українців на послуги ПОН є те, що їхні постачальники просто не змогли підписати договір про закупівлю ресурсу із «Нафтогазом». Уряд запровадив нові суворі вимоги до газових договорів й низка компаній не пройшла перевірку на відповідність цим вимогам.

Back to top button