Новини

Не лише спортсменам: кому ще дозволили виїжджати за кордон під час війни

Постанова Кабінету міністрів №615 від 20 травня передбачає можливість виїзду за кордон під час дії воєнного стану не лише спортсменів, а й водіїв та працівників залізничної сфери. Про це повідомили у Держприкордонслужбі.


Постанова дозволяє перетинати кордон водіям, які перевозять медичні вантажі та гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ та цивільних. Але для цього знадобиться спеціальний дозвіл. Цей допуск буде в інформаційній системі, яку адмініструє “Укртрансбезпека”.

Рішення про виїзд водіїв приймають місцеві військові адміністрації та Мінінфраструктури. При цьому потрібно обґрунтувати обсяги вантажів та кількість транспортних засобів для їх перевезення. Лист надсилається до одного з органів:

  • медзаклади;
  • військові чи правоохоронні органи;
  • відправники або одержувачі гумдопомоги;
  • військові адміністрації.

Також дозволять виїзд водіям компаній, які мають транспортну ліцензію. У такому разі перетнути кордон можна тільки на ТЗ, повна маса якого стартує від 3,5 тонн. Перевірку проводить “Укртрансбезпека” на підставі даних Єдиного реєстру ТЗ та вносить інформацію до Єдиного комплексу інформаційних систем.

Водії можуть перебувати за кордоном до 30 днів. Водії компаній із транспортними ліцензіями — до 45 днів.

Працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці, можуть виїхати на строк до 6 місяців.

Нагадаємо, що раніше в Держприкордонслужбі повідомляли, що ухвала Кабміну дозволяє виїжджати на 30 днів спортсменам нацзбірних команд, спортивних суддів, тренерів та інших осіб, які причетні до організації, супроводу або медобслуговування спортсменів.

Back to top button