Статті

Смартфони дуже сильно подорожчають вже найближчим часом

Обговорення
Смартфони

Як багато напевно встигли помітити, поступово з кожним роком смартфони стають все дорожче і дорожче. Ні, справа зовсім не в тому, що гривня дешевшає по відношенню до інших світових валют, а зовсім в іншому. Цінники збільшуються не тільки в Україні та інших країнах світу з слабкою національною валютою, а саме на світовому ринку, тобто в доларах і євро. Проте, це лише початок, впевнені експерти, так як існує цілих п’ять причин, за якими смартфони дуже сильно подорожчають вже в недалекому майбутньому, а в такому разі віддавати за них потрібно набагато більше грошей, ніж в даний час. Якщо ще п’ять років тому топовий флагман коштував близько $ 500, то тепер викласти за такий доведеться близько $ 1000..


Виходить, що кожен рік цінники на мобільні пристрої збільшуються приблизно на $ 100, однак це далеко не межа. Чим далі в майбутнє, тим вищим виявиться зростання цін, причому це зовсім не означає, що виробники таких почнуть заробляти більше коштів, тому що це далеко не так. Одна з головних причин, за якими смартфони сильно подорожчають вже в найближчі роки, полягає в подорожчанні ресурсів і робочої сили. Через те, що різного роду природні ресурси стають все більш дорогими, їх продають по все більш високими цінами. Робоча сила, тобто збирачі телефонів і творці ПО для них, просять все більше грошей за свої послуги, особливо в Китаї, де за останні роки рівень мінімальних зарплат місцевого населення сильно збільшився.

Xiaomi гнучкий смартфон

Технологічні процеси теж сильно ускладнюються, в результаті чого для виробництва мобільних пристроїв доводиться використовувати більш дороге устаткування, а самі компоненти створювати в рази важче, в результаті чого собівартість комплектуючих зростає. Яскравим прикладом виступають смартфон Samsung Galaxy Fold та Xiaomi Mi Mix Alpha, ціни на які далеко перевищили межу в $2000, адже за іновації доводиться платити, і платити багато. 

Sasmung Galaxy Fold

З кожним роком великі корпорації витрачають все більше грошей на створення нових технологій і інженерних рішень, що також позначається на підсумковій вартості всієї продукції. Ще одна графа у витратах будь-якого виробника – це реклама, тому що таку доводиться показувати по всьому світу, щоб привернути увагу до свого нового мобільного пристрою, тільки-тільки випущеному на ринок. Ціни на рекламу щорічно індексуються і ростуть. У зв’язку з усіма цими причинами смартфони продовжать дуже сильно дорожчати, причому чим далі в майбутнє, тим швидше це буде відбуватися, і до цього потрібно бути матеріально готовим.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Xiaomi Mi Band 5 порадував покупців рядом особливостей

В минуле

iPhone SE 2: названа дата появи в магазинах

В майбутнє

Також буде цікаво