Наука

Вчені назвали сім продуктів, через які може погіршитися зір

Про них повідомили вчені з Масачусетського офтальмологічного та вушного шпиталю

Правильне харчування може зберегти здоровий зір і запобігти розвитку серйозних захворювань очей. Про сім небезпечних для зору продуктів читайте у нашій статті.


Фахівці з Массачусетського офтальмологічного та вушного шпиталю виявили, що через надмірне споживання деяких жирних продуктів може погіршитися зір. Зокрема, у цьому випадку збільшується ймовірність розвитку вікової дегенерації жовтої плями. Результати дослідження було опубліковано у виданні Archives of Ophthalmology.

У дослідженні брали участь 349 осіб. Їхній вік варіювався від 55 до 80 років. Також у піддослідних була пізня стадія вікової дегенерації жовтої плями. Виявилося, що такі види жирів, як рослинні, мононенасичені та поліненасичені жири, а також лінолева кислота, є небезпечними для зору.

арахісове масло

Містять подібні жири деякі продукти. Це шоколад , маргарин , торт, арахісове масло , печиво , картопля фрі та картопляні чіпси .

Допомагають у збереженні зору риба та яйця. Перша відрізняється великою кількістю омега-3, а яєчні жовтки містять корисні для очей речовини типу цинку, лютеїну, зеаксантину, вітаміну А.

Back to top button