Статті

Чому не варто купувати дуже дорогі смартфони

Пам’ятаєте той славний час, коли ви могли заплатити менше 600 доларів за новенький iPhone або флагман від Samsung ? Або купити останню версію OnePlus за менш, ніж 400 баксів? Однак тепер майже неможливо знайти актуальний пристрій (мова саме про флагмани, а не про торішні моделі, які впали в ціні) від лідерів ринку менше ніж за 800 доларів. А ось якщо ви хочете залишатися на вістрі технологій, то будьте готові викласти за флагман щонайменше 1000 американських президентів. Але чи обов’язково витрачати такі гроші на смартфон? У більшості випадків – ні.

Чому смартфони стали такими дорогими?

Так, ринок змінився. Подобається вам це чи ні, але індустрія мобільних телефонів в даний час переживає свого роду застій. Технологічна стагнація, коли інновації вже не так важливі, як раніше. Але також є не менш значущою і, якщо дозволите, «економічна стагнація ринку», який просто перенасичений гаджетами. Уже в 2018 році, згідно з даними незалежних аналітичних агентств Strategy Analytics і Counterpoint Research, продажі смартфонів перестали рости.

Нові пристрої високого класу більше не пропонують інновацій, які змушують забути минулорічний смартфон і захотіти замінити його на новий. Компанії більше не можуть (хоч і намагаються) задавати нові тенденції і давати нам функції, які ми будемо використовувати в майбутньому і не зможемо отримати на актуальних моделях. В цьому плані виходом могли б стати складні смартфони, адже це реально щось нове, але «успіхи» Samsung Galaxy Fold говорять про те, що їх час ще не настав. Принаймні, поки що.

Samsung Galaxy Fold

Візьмемо для прикладу функцію, на яку безліч виробників роблять упор останнім часом, крута камера. Основною відмінністю флагманів нинішніх від флагманів, запущених два-три роки тому, є лише те, що камера цих смартфонів відмінно знімає в темряві. Але, давайте будемо чесні, ця можливість дійсно варта того, щоб викласти 1000 доларів при врахуванні того, що і 3-річний «дідок» з основними повсякденними завданнями досі справляється на ура? 

Давайте розглянемо ще один приклад – OnePlus 7T. З точки зору продуктивності, смартфон не має нічого такого, що зробило б його менш бажаною покупкою в порівнянні навіть з поточними пристроями. Snapdragon 885+, 8 гігабайт оперативної пам’яті, 128 гігабайт пам’яті фізичної, екран з частотою 90 герц, і ультрашвидка зарядка. Ах, так, ми мало не забули про «захований» під екран сканер відбитків пальців. Знаєте, скільки буде коштувати цей «монстр»? 599 доларів. Тобто за ціною iPhone 11 Pro Max ви можете купити два OnePlus 7T. А «півтора» OnePlus 7T ви можете обміняти на один Samsung Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10+

Так навіщо переплачувати такі величезні суми, якщо можна неабияк заощадити? Хтось може заперечити: більшість флагманів мають підтримку новітнього стандарту 5G. Так, це так, але доцільність мережі п’ятого покоління ми теж недавно розбирали. Можете ознайомитися з матеріалом за цим посиланням. Коротко: 5G в умовах нинішньої інфраструктури просто не працює так, як задумано спочатку. Так що купувати смартфон, який коштує 1000 доларів або вище – це чисте безумство і марна трата грошей.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button