Наука

Ідентифіковано найстарішу гібридну тварину, виведену людьми

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Science Advances, вчені визначили, що скелет коня віком 4500 років, знайдений на території сучасної Сирії, належить, швидше за все, одомашненій гібридній тварині, відомій як «кунга».


Дослідження визначили, що люди займалися розведенням «кунгів» більш ніж за 500 років до того, як у цей район завезли перших домашніх коней. Суміш одомашнених самок віслюків і самців сирійських диких віслюків, «кунги» вже є причиною суперечок серед фахівців.

«Ми маємо досить хорошу відповідь на дебати, які тривали десятиліттями. Це найдавніші штучні гібриди, які ми знаємо», — розповіла Єва-Марія Гейгль, один із авторів дослідження з Інституту Жака Моно у Франції.

Гейгль зазначила, що «кунги» задокументовані як окрема тварина на стародавніх табличках та печатках, датованих 2500 до н.е. Дослідники знали, що зображені тварини були кіньми, оскільки домашніх коней ще не було у цьому районі, але в малюнках було зображено хвости, як в осла.

осел

За словами Гейгль, таблички показують, що «кунги» були «дуже цінними та дорогими тваринами». Їх дарували членам королівської сім’ї, і вони коштували вшестеро дорожче за віслюка. Скелети, використані у дослідженні, знайдено у стародавньому похованні на території сучасної північної Сирії, де еліта була похована разом зі своїми цінностями. На цьому ж цвинтарі налічувалося 44 цілих скелета тварин.

«Це дійсно дивно, тому що зазвичай ви їсте тварин і викидаєте їх у сміття. Ви не знайдете цілі скелети», – зауважила Гейгль.

«Це означає, що люди на той час ховали тварин цілком, тому ці тварини мали бути особливими та дорогоцінними».

Читайте GSMinfo в Google News

Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами коментування


Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button