Новини

Поки ще грійтеся: синоптики налякали погодою на початку весни

Березень зустріне морозами та снігопадами.

Вітчизняні метеорологи попередили українців про холодну весну. Яскравого сонечка у березні та квітні не варто навіть чекати. Натомість ми отримаємо від’ємні температури, слизькі вулиці та рясні хуртовини.


Такі незвичні погодні умови для теплої пори року науковці пояснюють глобальною зміною кліматичних умов на планеті. Коли ми чуємо про кліматичні метаморфози, то зазвичай уявляємо танення льодовиків та спеку замість зимових морозів. Однак погодні аномалії можуть виявлятися й по іншому. Наприклад невідповідними до сезону температурами та явищами, як от сніг навесні.

На думку експертки, доктора географічних наук Світлани Бойченко, головною кліматичною особливість на сьогоднішній день є саме різкі стрибки температур. Вона зазначила, що точний прогноз на весну скласти наразі не можливо. Однак тенденція до холодів однозначно присутня.

Синоптик поділилася власним баченням щодо погодних умов, які нас очікують навесні. У своєму прогнозі вона використала дані кількох популярних метеоресурсів, зокрема world-weather.ru та wisemeteo.com. Також Світлана Бойченко взяла до уваги дані Українського гідрометеорологічного інституту.

Отож у березні переважатимуть мінусові температури. Сонечко нас радуватиме вкрай рідко, переважно у південних регіонах країни. Можливі снігопади, та навіть завірюхи.

У квітні погода дещо покращиться. Опадів буде значно менше, та й ртутний стовпчик потроху рухатиметься угору. Однак в західних та північних регіонах середньомісячна температура навряд перевищить +9 градусів. На півдні та сході буде трохи тепліше.

Лише у травні українці зможуть врешті відчути прихід весни. Температура стабілізується на рівні +13…+15 градусів. Потепління супроводжуватиметься частими дощами та грозами.

Резюмуючи свій не надто оптимістичний прогноз експертка попрохала українців попри всі погодні сюрпризи зберігати оптимізм. Адже за весною прийде літо, яке, на думку метеорологів, буде доволі жарким.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button