Новини

Стало відомо, як дельфіни та кити п’ють воду: солоної їм не можна

Абсолютно всім живим організмам необхідна вода. Питна прісна вода потрібна всім без виключення і навіть тим, хто живе в морських глибинах. Мова про китів та дельфінів, які трішки відрізняються від більшості звичайних риб тим, що не мають зябер. Вони їм не потрібні, адже дихають ссавці повітрям.


Проте, це означає, що така будова організму не передбачає потребу у прісній воді. А де ж її взяти в солоних морях та океанах. Та природа про все подбала. Дельфіни і кити отримують прісну воду зовсім іншими способами, а у чистому вигляді її ніколи не п’ють.

Ссавці отримують воду із їжі

Так як дельфіни і кити не мають зябер, то вони не можуть відфільтровувати сіль, яка є в морській воді. Відповідно пити воду в якій вони живуть їм не можна. Прісну воду вони отримують з їжі. Дельфіни харчуються рибою, кальмарами, планктонами, а вони на 70% складаються з прісної води. Цього ссавцям цілком достатньо, щоб почуватися добре, і підтримувати водний баланс. І це ще не все.

На відміну від людей та тварин, ссавці дуже економні в плані витрати тієї води, яка потрапила в організм. Зневоднення в них наступає в десятки разів повільніше. Ссавці не вміють потіти, і іншими способами теж практично не виділяють рідину. Все на що вони витрачають водний баланс, це на виведення токсинів з організму і на підтримку стабільної температури тіла.

Людству варто задуматися над цим фактом

Звідси виходить висновок, що забруднення океану токсинами, а також глобальне потепління — це те, що дуже негативно впливає на ссавців. Природа все продумала ідеально, але на жаль люди псують ці процеси, і збої, які в результаті цього відбуваються, можуть мати плачевні наслідки.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button