Новини

В Європі масово протестують проти мереж 5G: є чому?

Тисячі жителів Швейцарії вийшли на вулиці Берна з плакатами, що закликають заборонити запуск мереж п’ятого покоління. Поки в Україні користувачі мобільного інтернету тільки мріють про появу 5G, населення європейської держави, навпаки, з побоюванням ставиться до цієї технології. Протестуючі впевнені, що здійснюють добру справу: на їхню думку, нововведення загрожує обернутися проблемами.

Швейцарія – одна з перших країн, де почали впровадження 5G, але не всі її громадяни відчувають радість з цього приводу. Днями тисячі людей зібралися біля будівлі парламенту, закликаючи зупинити будівництво нових антен. Хвилювання пов’язані з побоюванням за здоров’я і навколишнє середовище через вплив електромагнітних хвиль. 

Немає досліджень, які б напевно підтвердили шкоду від мережі п’ятого покоління, але деякі стверджують, ніби страждають від «електромагнітної гіперчутливості». Через неї люди нібито відчувають дискомфорт від впливу мобільних телефонів, маршрутизаторів Wi-Fi, телевізорів та інших гаджетів – аж до непрацездатності. Швейцарська федерація лікарів вважає, що поки немає доказів, що спростовують небезпеку 5G, варто з обережністю розвивати технологію в країні. 

Подібним дослідженням зараз займається Всесвітня організація охорони здоров’я. Уряд Швейцарії також зібрав групу експертів для вивчення ризиків, результати їх роботи повинні бути опубліковані до кінця року. Поки ж протестувальники збирають 100 000 підписів, необхідних для референдуму про введення мораторію на 5G до тих пір, поки її вплив на здоров’я і навколишнє середовище не буде вивчений. Вони також виступають за створення зон, вільних від будь-якого випромінювання.

джерело: dailymail.co.uk


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button