Новини

Україна третя в світі за кількістю вірусі на Android-смартфонах

Компанія-розробник антивірусного програмного забезпечення ESET опублікувала результати дослідження актуальних мобільних загроз для Android-пристроїв. За підсумками першої половини 2019 Україна опинилась на третьому місці в рейтингу країн з найбільшим числом шкідливих програм для мобільної операційної системи Google.

Однією з найбільш актуальних загроз для Android є банківське шкідливе ПЗ. Фахівці відзначають активне зростання різновидів шпигунських програм і троянів для крадіжки фінансових даних. Ще однією загрозою є мобільні вимагачі на кшталт Android / Filecoder.C, виявленого раніше експертами ESET. Цей вірус поширювався на популярному ресурсі Reddit і в разі потрапляння на пристрій шифрував практично всі дані на ньому. За останній рік також набрали популярність Майнери криптовалют. Частота виявлення таких вірусів в порівнянні з попереднім роком зросла на 72%.

Топ-10 країн з найбільшим числом шкідливого ПО для Android
Топ-10 країн з найбільшим числом шкідливого ПО для Android

Експерти ESET відзначають, що переважна більшість Android-смартфонів працює на застарілій версії ОС. Так, Android 9 Pie встановлена ​​у 10,4% користувачів, а новітня Android 10 є всього у 0,1%. Решта 89,5% власників Android-гаджетів схильні до підвищеної загрози з боку зловмисників.

Читайте також: Більшість додатків-ліхтариків в Google Play є вірусами

Співробітники компанії також відзначили, що в середньому проходить 51 день, перш ніж Google виявляє шкідливий додаток в магазині Google Play. Але бували випадки, коли віруси залишалися доступними для завантаження протягом 138 днів. У зв’язку з цим фахівці настійно рекомендують використовувати антивіруси навіть тим, хто викачує ПО тільки з Google Play.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button