Новини

Більшість додатків-ліхтариків в Google Play є вірусами

У Google Play можна знайти сотні додатків-ліхтариків, що дозволяє управляти спалахом смартфона. Однак експерт з безпеки з компанії Avast виявив, що деякі з них містять віруси, а переважна більшість інших запитує абсурдну кількість дозволів для своєї роботи.


За словами Луїса Корронса, в Google Play йому вдалося знайти 937 додатків, що дозволяють використовувати смартфон як ліхтарик. Сім з них містять шкідливий код, і їх небезпечно встановлювати на пристрої. 408 програм вимагають всього 10 дозволів або менше, що здається цілком прийнятним числом, але інші 262 додатки просять 50 або більше дозволів, що становить близько третини від загального числа в операційній системі Android. 

Google Play ліхатрики

Експерт зазначив, що в деяких додатках запитувані дозволи були виправдані, але це швидше виняток з правила. У більшості випадків дії цих програм неможливо пояснити. Наприклад, 21 ПО просить доступ до управління контактами, 77 – до мікрофона і запису звуку, 155 – до скоєння дзвінків, 282 – до закриття фонових завдань. Нагадаємо, що мова йде про прості додатки, які просто включають і вимикають спалах смартфона.

«Навіть якщо наміри розробників були злими спочатку, з часом це може змінитися. Наприклад, ваш телефон може бути заражений шкідливим ПЗ або ваші дані просто вкрадуть », – попереджає Луїс Корронс.

Відзначимо, що в Android 5 Lollipop функція ліхтарика вже вбудована в систему і необхідність в подібних програмах відпала. Крім того, при установці нових програм завжди потрібно уважно дивитися, які дозволи вони просять.

Back to top button