Новини

Київстар, Vodafone та Lifecell більше не зможуть наживатись на додаткових послугах

Національна комісія з питань регулювання зв’язку прийняла за основу проект змін до Правил надання телеком-послуг. 

У документі регулятор підкоригував термінологію таким чином, щоб більш чітко було зафіксовано згоду абонента на замовлення або відмову від телеком-послуг і контент-послуг. 

Зокрема, регулятор ввів поняття “код підтвердження” – це одноразовий пароль, який телеком-оператор надсилає в повідомленні або на електронну пошту абоненту з метою підтвердження замовлення послуги. У тому числі контент-послуги.  

Провайдерам може бути заборонено надавати контент-послуги без замовлення або згоди споживача, надавати контент-послуги, коли закінчуються гроші на рахунку або при досягненні граничної суму коштів на рахунку.

Провайдерам також заборонять включати в тарифні плани послуги доступу до контент-ресурсів.  

Все частіше абоненти мобільного зв’язку скаржаться на списання без їх відома коштів за контент-послуги, які вони не замовляли і не використали –

йдеться в пояснювальній записці. 

У НКРЗІ протягом 2016 – першого півріччя 2019 років надійшло +1266 звернень громадян про порушення прав споживачів при наданні контент-послуг. 

При цьому, скарг стає більше. З 2016 – 97 2017 – 413, 2018 – 549.

У НКРЗІ підкреслюють, що захист прав споживачів у разі необгрунтованого списання коштів під виглядом оплати контент-послуг є майже неможливою при обслуговуванні в знеособленої формі. Більше 90% абонентів обслуговуються саме таким чином. Тобто, відсутній дієвий захист прав споживачів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button