Статті

Як на Android 10: перетворюємо ваш старий смартфон на сучасний

Google зовсім недавно, нарешті, випустила останню версію своєї мобільної операційної системи, відомої як Android 10. На жаль, поки її отримали далеко не всі смартфони. Але деякі виробники вже повідомили про те, які з їх гаджетів отримають оновлення. При цьому є ймовірність, що власники деяких смартфонів так і не отримають Android 10. Але не варто засмучуватися, адже є способи отримати ряд функцій новітньої мобільної ОС навіть на старих пристроях. І зараз ми розповімо вам, як це зробити.


Блокування роботи додатків

Однією з самих практичних нових функцій Android 10 є «режим фокусування», який дозволяє блокувати відволікаючі додатки, коли вам потрібно зосередитися. Ви більше не зможете відкривати ці додатки, і телефон не отримуватиме повідомлення від них. Значки додатків будуть виділені сірим кольором, і якщо ви спробуєте запустити їх, телефон нагадає вам, що робота цих додатків припинена. Якщо у вас немає Android 10, то для цього вам доведеться завантажити програму для тимчасового блокування програм (вибачте за тавтологію). Найкраще підійдуть для цих цілей FocusMe і Freedom,

Завантажити: FocusMe

Завантажити: Freedom

Блокування додатків

Єдиним недоліком тут є те, що програми не безкоштовні. Зате покупка ліцензії дозволить вам провертати такі хитрощі не тільки на Android, але і, скажімо на вашому домашньому персональному комп’ютері, так як додатки вийшли не тільки в мобільному форматі.

Використання жестів Android 10

Протягом багатьох років Android використовував ряд кнопок навігації, розташованих в нижній частині екрана. В Android 10 Google переходить на використання жестів. Тепер ви можете провести пальцем з одного краю екрана для іншого – це аналог кнопки «Назад». Або, припустимо, зробити свайп вгору в нижній частині екрана для того, щоб закрити програму (аналог клавіші «Home») і так далі. Привнесе ці функції на ваш смартфон додаток Navigation Gestures. При цьому програма дозволяє не тільки використовувати «вбудовані» жести, а й редагувати їх, привласнюючи їм нові команди. 

Управління жестами

Завантажити: Navigation Gestures

Темний режим

В Android 10 ви можете натиснути всього одну кнопку в настройках телефону, щоб включити темну тему. На щастя для всіх, хто не має Android 10, така можливість теж є. Правда для цього розробники повинні самі подбати про це. На даний момент більшість відомих додатків на зразок Facebook, Facebook Messenger, Slack, Twitter і багато інших мають можливість включення цієї опції в налаштуваннях. Просто перевірте додатки, встановлені на вашому смартфоні для того, щоб знайти потрібну функцію.

До того ж, для, так би мовити, «підтримки стилю» ви можете змінити шпалери на щось більш темне. А ще можна використовувати лаунчер, які замінять практично всі елементи зовнішнього вигляду пристрою. Деякі з них, наприклад, широко відомий Nova Launcher має дуже схожі на темну тему Android 10 оболонки. А Apex Launcher дасть вам можливість встановити не тільки темну тему, але і значки у відповідному стилі.

Samsung Game Launcher - налаштування
Samsung Game Launcher – налаштування

Завантажити: Nova Launcher

Завантажити: Apex Launcher

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button