Без категорії

В Україні стали брати в 1, 5 рази більше “швидких” кредитів: борги сягають близько 15 млрд грн

Середня ціна кредиту піднялася майже до 4, 5 тис гривень.

У першому півріччі 2021 р. в Україні було видано понад 7, 15 мільйонів так званих “швидких” кредитів, сумою 31, 6 мільярди гривень. Українські мікрофінансові організації (МФО) збільшили видачу швидких кредитів на 43 відсотка більше, ніж за перші шість місяців 2020-го, коли загальна сума сягала 22 мільярди грн – зазначають аналітики платформи “опендатабот”.

Кожного місяця в середньому позичальникам видавалося 1, 2 млн гривень. Тоді, коли в попереднього року середня вартість становила один мільйон гривень у місяць, а в 2019-го – 982, 5 тисяч грн.

Розмір однієї середньої позики становить – 4417 гривень. А наприкінці попереднього року становив – 4059 гривень.

При всьому цьому борги, які прострочені українцями що стосуються “швидких” кредитів уже досягли 14, 9 мільярдів грн. А це + 6, 5 відсотків з початку року.

Зазначимо, що з 2021-го року в Україні діє закон, згідно з яким розміри штрафів і штрафи за мікрокредити не можуть перевищувати розміру одержаної позичальником суми у випадку, якщо позика перевищує більше 6 тисяч грн. У всіх інших випадках є діючими норми, які були раніше – штрафи і пеня можуть досягати 50 відсотків всього кредиту.

Як раніше повідомлялося, що в Україні всього сто фінансових компаній з однієї тисячі діючих, видають мікрокредити фізичним особам. В основному їх оформляють на термін строком від 15-ти до 30-ти днів та на середню суму до 6 тисяч грн. Проте, фінансова дисципліна українців знизилася в рази, а законодавство ніяк не захищає кредиторів від недобросовісних позичальників.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button