Статті

Що робити, якщо ви забули свій пароль для Wi-Fi

Давно працюючі в домашній мережі пристрої підключаються автоматично – вам просто не потрібно постійно пам’ятати дані для аутентифікації. Зате при спробі налаштувати Wi-Fi на новий гаджет пароль від мережі іноді забувають. Розглянемо кілька способів відновлення пароля для Wi-Fi.


В ОС Windows

В операційній системі Windows дані для підключення дізнатися легко. Цей спосіб спрацює і в тому випадку, якщо ПК не підключений до мережі безпосередньо, по бездротовому інтерфейсу, але з’єднаний з роутером мережевим кабелем. Алгоритм дій:

 1. Зайдіть в Панель управління> Мережа та Інтернет> Управління бездротовими мережами. Виберіть з доступних підключень потрібне.
 2. Зайдіть у властивості через контекстне меню (викликається правим кліком миші). Перейдіть на вкладку безпека.
 3. Поставте галочку в чекбоксі «Відображати вводимі знаки».
 4. У текстовому полі «Ключ безпеки», прямо над кнопкою, побачите шуканий пароль.

В налаштуваннях роутера

Цей спосіб годиться для будь-яких пристроїв з активним підключенням до бездротової мережі незалежно від встановленої операційної системи, ПО, наявності або відсутності root-доступу.

 • Запускаємо браузер. В адресний рядок вводимо адресу роутера (зазвичай 192.168.0.1 або 192.168.1.1).
 • Дані для входу в настройки, якщо ви їх не змінювали, найчастіше – admin / admin. Якщо не підходить, подивіться наклейку в нижній частині корпусу маршрутизатора – там повинна бути дефолтна аутентифікаційна інформація.
 • В налаштуваннях безпеки шукаємо ключ мережі, це і є шуканий пароль.

Якщо ви забули пароль не тільки від Wi-Fi, але і від веб-інтерфейсу роутера, доведеться скидати маршрутизатор на заводські установки. Знайдіть на задній панелі пристрою вузький отвір. Під ним ховається вимикач, який можна натиснути розпрямленою скріпкою або зубочисткою. Через пару хвилин, коли відбудеться перезавантаження і ініціалізація мережевого обладнання з настройками за замовчуванням, повторіть наведений вище алгоритм зі стандартними даними для входу.

В ОС Android

Якщо у вас є root-доступ , ставимо через Play Market утиліту WiFi Passwords, Key Show або Password Recovery. Запускаємо програму, дізнаємося пароль – все дуже просто.

У нових релізах Android (починаючи з версії 10) дізнатися пароль можна і без root-доступу. алгоритм: 

 1. Заходимо в настройки Wi-Fi. Натискаємо кнопку «Код QR» або «Поділитися» в потрібному підключенні. 
 2. Після генерації коду бачимо під зображенням QR шуканий пароль. Іноді пароль не відображається (залежить від збірки ОС, моделі смартфона). В цьому випадку витягуємо його з графічного відображення будь-яким засобом читання QR-кодів (додаток, гаджет).

В iOS

В iOS можна активувати «Зв’язку ключів iCloud» і синхронізувати дані аутентифікації між пристроями Apple через «хмару». Цей спосіб спрацює, якщо: 

 • один з пристроїв (Mac, iPhone) вже було підключено до бездротової мережі,
 • гаджети Apple використовують один акаунт iCloud.

У зв’язці ключів можуть виявитися десятки рядків. Шукайте «Пароль мережі AirPort», заходите в властивості через контекстне меню, вводите ім’я мережі і натискайте «Показати пароль».

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button