Softnews

Мобільна точка доступу: доступ до інтернету завжди і всюди

Потрібен інтернет в дорозі? Отже, не обійтися без мобільної точки доступу Wi-Fi.


Ті, хто працюють поза офісом і люблять подорожувати, напевно хоча б раз шкодували про відсутність інтернету в робочому пристрої. У таких випадках виручає мобільна точка доступу.

Що таке мобільна точка доступу?

Мобільна точка доступу – це невеликий девайс, який підключається до мережі 4G або 5G і роздає інтернет за технологією Wi-Fi на смартфон, ноутбук або планшет. Це своєрідний міст між персональною електронікою та мобільною мережею.

Вдома роздачею інтернету по всіх пристроях займається маршрутизатор. Підведений до нього широкосмуговий кабель служить каналом для передачі даних між абонентом і провайдером. У певному сенсі мобільна точка доступу схожа на маршрутизатор, тільки їй властиві портативність і бездротовий зв’язок.

Точка доступу зручніше домашнього маршрутизатора тим, що їй не потрібно фізичне з’єднання.

Типи мобільних точок доступу

Мобільні точки доступу існують в трьох видах – точка доступу в смартфоні, портативна точка доступу і пристрій з USB. Всі вони призначені для різних цілей.

Точка доступу в смартфоні

З усіх пристроїв, які можуть виходити в інтернет поза домом, першим на думку спадає смартфон. Мобільний зв’язок вже давно не обмежується одними лише дзвінками і смс: майже у всіх мобільних тарифах сьогодні присутній пакет гігабайтів. А в сучасних Android і iPhone є режим точки доступу Wi-Fi.

Смартфон може не тільки споживати трафік самостійно, але і перенаправляти його на інші пристрої по Wi-Fi, тобто діяти як бездротовий маршрутизатор.

Для цього необхідно включити мобільну передачу даних і активувати режим точки доступу. В налаштуваннях цього режиму задаються ім’я мережі, пароль для захисту від сторонніх і при бажанні ліміт на об’єм даних. Після цих нехитрих маніпуляцій до мережі можна підключатися з іншого смартфона або планшета.

Маючи мобільний інтернет на телефоні, ви можете в будь-який момент роздати його на планшет, ноутбук або інший смартфон, де мобільна передача даних не налаштована або тариф занадто дорогий.

Портативна точка доступу

Якщо смартфона з режимом точки доступу немає або з якоїсь причини ви не хочете його задіяти, на допомогу прийде портативна точка доступу. Це автономний девайс невеликого розміру на батарейках. Він підключається до мережі і дозволяє іншим пристроям з’єднуватися з ним за допомогою Wi-Fi.

Переносна точка доступу Wi-Fi, переносна мобільна точка доступу, туристичний маршрутизатор, MiFi, кишеньковий Wi-Fi – це все один і той самий пристрій.

Як і смартфон, кишенькова точка доступу отримує сигнал від мобільних веж, тому для роботи їй в обов’язковому порядку потрібно сім-карта з тарифним планом, налаштованим на мобільну передачу даних.

Автономне живлення дозволяє використовувати її де завгодно – поза приміщенням, в авто, класти в будь-яке місце для отримання найкращого сигналу.

Портативну точку доступу можна без шкоди замінити смартфоном. Але в певному сенсі кишеньковий Wi-Fi зручніше, оскільки додаткове навантаження прискорює розряд батареї телефону.

Точка доступу з USB

Точка доступу з USB схожа на кишеньковий Wi-Fi, тільки живиться від USB-порту комп’ютера або ноутбука. По-суті це той самий мобільний роутер, який працює з мобільною передачею даних.

USB-роутер з функцією точки доступу – це можливість виходити в інтернет безпосередньо, минаючи пристрої-посередники типу домашніх маршрутизаторів.

Варто враховувати, що не всі USB-роутери мають режим точки доступу.

Точку доступу USB краще вибрати в тому випадку, якщо вихід в інтернет потрібен тільки на ноутбуці. Це рішення оптимальне для подорожей. Вдома воно стане в нагоді, якщо ви з якоїсь причини не хочете, щоб ноутбук отримував інтернет з домашнього маршрутизатора.

Істотний недолік точки доступу USB полягає в негнучкості підключення. Якщо кишеньковий Wi-Fi можна легко переміщати в просторі (наприклад, покласти на підвіконня, якщо там сигнал краще), то з ноутбуком так не вийде.

Якщо на робочому місці сигнал не дуже хороший, можливо є сенс замість портативного роутера USB вибрати аналогічний режим на смартфоні або придбати кишеньковий Wi-Fi.

Сучасні технології дозволяють взяти Wi-Fi в дорогу

Для тих, хто багато часу проводить в дорозі і при цьому користується декількома персональними гаджетами, точка доступу Wi-Fi стане корисним придбанням. Але який саме варіант вибрати – особиста справа кожного. Іноді потрібно перепробувати всі опції по черзі, щоб зрозуміти які переваги і недоліки відіграють істотну роль.

Якщо ви користуєтеся точкою доступу в авто, не забувайте про безпеку. Онлайн-музика прикрасить довгий шлях, але відволікатися на месенджери будучи за кермом – значить піддавати смертельному ризику себе і своїх пасажирів.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button