Статті

Названо найчастіші помилки при використанні телевізора

Більшість не читає керівництва з експлуатації техніки, адже перше бажання після покупки – скоріше включити і почати нею користуватися. Та й мануали по правильному використанню побутової техніки та електроніки не особливо розважальне чтиво, оскільки бувають перевантажені складними термінами і сухою технічною інформацією. Тому ми вирішили зробити гайд у вигляді «шкідливих порад», щоб читати правила було весело і цікаво.

Вибір, купівля і доставка телевізора

У гайдах пишуть, що цьому потрібно приділяти багато уваги, але це дурниця. Поки прочитаєш всі ці гайди по вибору і покупці – очі зламаєш, а мозок перевантажиться зайвою інформацією. Тому треба діяти простіше. Захотів купити новий телевізор – впевнено зайшов в магазин, швидко пробігся уздовж вітрин, вибрав найбільший і красивий – і на касу. Довіртеся інтуїції і емоціям, вони рідко підводять.

телевізор

І ні в якому разі не дайте перехопити себе продавцям-консультантам, ретельно вишиковуйте траєкторію руху між вітрин. А якщо все-таки «попалися», то говоріть чарівну фразу – я тільки подивитися – і шукайте телевізор самі.

Від знижок, бонусів, акцій та іншого відмовляйтеся, як і від доставки. Навіщо за неї переплачувати? Телевізори зараз легенькі стали – Xiaomi Mi TV 4S 55, наприклад, важить всього 17 кг в упаковці, його кожен до будинку донесе навіть без машини, пішки. А якщо машина є, то взагалі краса. Правда, коробка шириною 140 см може на заднє сидіння не поміститися, але тоді на дах покладіть. Коробка міцна, їй ні дощ не страшний, ні сніг.

Розпакування телевізора

телевізор

В інструкціях взагалі сміх якийсь! Потрібно дві людини, щоб звичайний телевізор з коробки дістати і перенести. І так і сяк повертати треба, і пальцем натиснути – ну хто так телевізори розпаковує в реальному житті? Адже це справа проста – скотч розрізав, коробку перевернув, трусонув і телевізор сам вилетів. Вони ж міцні зараз, рамки металеві, нічого йому не буде.

телевізор

Ну, а якщо ненароком і зачепили екран пальцем. Подумаєш, буде чорна пляма невелика, нічого страшного. Ви геометрію в школі вчили? Площа екрана телевізора з діагоналлю 55 дюймів – майже 8733 см2! А площа чорної плями від пальця? Кілька сантиметрів, ви її через пару тижнів і помічати не будете.

Ще кажуть, що занесений з морозу телевізор повинен постояти і прогрітися до кімнатної температури. Нібито утворюється конденсат всередині. Але які у нас морози? Самий розквіт глобального потепління наступає. Ось якщо -40 на вулиці, а телевізор везли дві години, то так і бути, нехай постоїть кілька хвилин перед включенням.

Збірка і встановлення ніжок

телевізор

У коробці з телевізором будуть ніжки або рамка, які пригвинчуються знизу. Якщо болти в комплекті різних розмірів – довіртеся інтуїції. Відразу зрозумієте, що і куди прикручувати. Якщо болт не закручується або зовсім туго йде, просто застосуйте силу. А дивитися в керівництво по експлуатації не радимо – все надруковано дрібним шрифтом. Поки знайдете текст українською чи російською мовою, пройде кілька дорогоцінних секунд, які відокремлюють вас від включення телевізора і довгоочікуваного футболу.

телевізор

Але найважливіше при складанні – зберегти наклейки по краях екрану! По-перше, з ними телевізор виглядає набагато дорожче. По-друге, коли дзвониш друзям, щоб похвалитися новим телевізором, можна характеристики прямо з наклейок зчитувати. Ну справді, не керівництво ж по експлуатації тримати під рукою? Його, до речі, відразу викинути треба, як і іншу макулатуру, не кажучи вже про коробку півтора метра шириною – де її зберігати? А якщо з телевізором що-небудь трапиться, можна його в газету загорнути і мотузкою перев’язати, і так нести в сервіс-центр.

Встановлення телевізора

телевізор

Ніжки прикрутили, пора ставити. Що тут можна порадити ? Куди хочете, туди і ставте. І не біда, що стіл хитається, а тумбочка стоїть дуже близько до проходу – не впаде! Відразу гримніть на своїх домашніх: не тільки чоловік / дружина і дитина навшпиньки ходити будуть, але навіть собака і кіт, не хвилюйтеся. Деякі нові телевізори за інструкцією ззаду мотузочками закріплюють до краю тумбочки. Ось сміх, соромно такими полохливими бути.

телевізор

А ще кажуть, що зайвий нагрів для телевізорів шкідливий, але згадаємо шкільний курс фізики. Якщо тепло потрапляє в телевізор, то згідно із законом збереження енергії куди воно перейде? Очевидно ж – в рідкі кристали! А це означає, що відгук матриці стане швидше, а може навіть і герцовка збільшиться. Можна ще телевізор спеціально у батареї опалення і на сонці поставити.

телевізор

Ще виробники пишуть, що телевізори бояться рідини, але це пережиток минулого. Пам’ятаєте, які телевізори раніше були? Великі, квадратні, зверху отворів вентиляційних багато. А зараз що? З палець завтовшки весь телевізор, в нього при бажанні води не наллєш. А якщо і потрапить рідина, то, в теорії, кількість рідких кристалів може збільшитися.

Безпека живлення та комутації проводів

телевізор

При покупці сайт або продавці радять докупити аксесуари – мережевий фільтр і стабілізатор напруги. Але це абсолютно не потрібно. Підключайте свій телевізор в розетку, яка з 1976 року стоїть в стіні. Ну, поіскрить трохи, але нічого страшного не станеться.

Правда, в щитку може згоріти «нуль», і в розетках напруга підніметься до 380 вольт, а ще блискавка може вдарити, але це так малоймовірно, тому переплачувати за стабілізатор безглуздо. І нехай телевізор буде постійно включений в мережу, навіть коли на тиждень на дачу їдете, нічого з ним не буде.

телевізор

Що стосується підключення проводів, то робіть все по-старому, на дотик. Намацав порт HDMI, і роз’ємом кабелю «шарудіть», поки він не застромиться в порт. Заодно дрібна моторика тренується. А якщо дивитися в керівництві по експлуатації розташування портів – то можна зовсім отупіти, мозок-то не напружується.

Молодь зі своїми смартфонами зовсім зледащіла. Ось як роблять – руку зі смартфоном заводять за ТБ, зі спалахом фотографують порти, і по фотографії кабель HDMI відразу вставляють. Якщо таким шляхом йти, то скоро мозок взагалі не знадобиться – думати будуть за вас смартфон і Google, а працювати – роботи.

телевізор

Бувають взагалі відсталі користувачі, які застрягли на рівні технічних знань кінця XX століття. Вони при підключенні HDMI-кабелю техніку знеструмлюють – бояться різниці потенціалів на пристроях і статичної електрики. Це все дурниці, сучасна техніка має захист!

Ергономіка перегляду телевізора

телевізор

Є одна «лякалка», придумана лікарями, що потрібно підбирати діагональ телевізора під розмір кімнати, ставити його на певній відстані від дивана, і налаштовувати комфортну яскравість. Що тут можна сказати – сміливо ставте телевізор з діагоналлю 140 см навіть в півтора метрах від дивана. Все нормально буде видно, головне, щоб 4K! Пікселі у цієї роздільної здатності маленькі, сідай хоч впритул – все залишається чітким. І нічого страшного, якщо стояти ТВ буде трохи збоку. Зараз не 2007 рік, матриці у більшості телевізорів IPS або * VA, а кут огляду 178 градусів!

 

телевізор

Яскравість ми завжди виставляємо на максимум, дарма чи роблять LED-підсвічування і HDR? Очі трохи буде пощипувати, звичайно, але краплі вас врятують.

А на кухні, якщо мало місця, можна телевізор прямо під стелю на кронштейн повісити. Новини дивишся, а м’язи шиї тренуються, за 20 хвилин шия втомиться як після йоги! А то завели – «ергономіка». Своєю головою треба думати, а не книжки і керівництва по експлуатації читати.

Пульт, Smart-TV і налаштування зображення

При купівлі телевізора продавці-консультанти радять поставити хороші батарейки в пульт (тому й треба від них бігати, пам’ятаєте?). Але краще заощадити і поставити старенькі, що валяються два роки в ящику стола. Якщо «потечуть» – не біда, розберете пульт і спиртом відмиєте. І нічого, що гарантія тут же закінчиться – вона для слабаків.

телевізор

Smart-TV взагалі даремна функція, придумана маркетологами. Вас буде дратувати напис на екрані «Зачекайте, оновлюється ПЗ, не вимикайте телевізор», що з’являється раз на рік. Відразу висмикуйте вилку з розетки в цей момент, не потрібно вам ніяке ПЗ, і плювати, що телевізор потім може не включитися, раптом пронесе!

телевізор

А зображення налаштовувати в 21 столітті взагалі не треба, на заводі все вже ідеально налаштований, а якщо перешкоди якісь з’явилися, можна стукнути по телевізору зверху. При ударі вібрація йде, контакти краще «контачат», адже «електроніка – наука про контакти». Це ще ваші дід і батько знали.

Чистка від пилу і забруднень

Під час прибирання мокрою ганчіркою протріть і досить. А якщо розводи на екрані залишаться, то можна і уайт-спіритом «полірнути». Ну і що, що плями з’являться або глянсовий екран стане матовим. При роботі цього зовсім не буде видно.

телевізор

Висновки

Сподіваємося, всі читачі зрозуміли, що слідувати цим Антипорадм категорично не варто, а потрібно робити все навпаки. Давайте складемо список простих правил, які дозволять вашому телевізору працювати довго і без поломок:

  • Транспортування великих TV – справа непроста, і потрібно заздалегідь подивитися на його характеристикам, чи влізе він в машину. Або замовити доставку, яка за невелику суму позбавить вас від головного болю.
  • Розпакування телевізора потрібно проводити в зручному, добре освітленому місці, бажано з помічником. Не торкайтеся РК-екрану і будьте обережні. Розпакувавши ТВ, дістаньте інструкцію і ретельно прочитайте її.
  • Збірку і кріплення підставки або ніжок робіть чітко по інструкції, застосовуючи комплектні болти. Якщо кріпите телевізор на VESA-кріплення, будьте вкрай обережні з довжиною болтів, якщо їх немає в комплекті ТВ.
  • Місце для встановлення телевізора має бути надійним, віддаленим від місць активної діяльності та ігор дітей. Поряд не повинно бути джерел тепла і вологи.
  • Обов’язково підключайте телевізор до подовжувача, а в ідеалі – через стабілізатор напруги. При підключенні HDMI-кабелю до комп’ютера або ігрової приставки не завадить знеструмити обидва пристрої.
  • Комфорт наших очей при перегляді ТБ дуже важливий, і на цю тему варто почитати додаткові гайди.
  • Телевізор давно перетворився на самодостатній пристрій зі своєю ОС, і для отримання контенту досить підключити його до інтернету. Але доведеться розібратися зі Smart-TV, прочитавши блоги на цю тему.
  • Чистити від забруднень РК-панелі потрібно вкрай акуратно і не агресивними рідинами.

 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button